گزارش حضور شیخ عمران حسین در اندیشکده یقین

شیخ عمران حسین عالم بزرگ اهل سنت، امروز 5 اسفند 95 با استقبال استاد حسن عباسی در اندیشکده یقین حضور یافت و به ارائه نظرات خود پیرامون ربای جهانی و هژمونی زیرساخت مالی ایالات متحده پرداخت.

شیخ عمران حسین که به مناسبت برگزاری اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران حضور داشت، امروز در اندیشکده یقین حاضر شد و مورد استقبال استاد حسن عباسی و اندیشه‌جویان کلبه کرامت قرار گرفت و ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جلسه و آرزوی عمر طولانی برای استاد حسن عباسی گفت: «امروز در این جلسه به عنوان دو دوست در کنار هم قرار داریم.»

شیخ عمران حسین پس از قرائت آیه 111 سوره توبه گفت: «امروز در این جمع حاضر شدم تا درباره اسلام و نظام مالی جهانی با شما صحبت کنم. بنابراین باید صحبت‌های خود را با قرآن شروع کنم و مبتنی بر آن سخن بگویم»

وی با اشاره به این که قرآن از تمام ادیان الهی خواسته است برای او شریکی قرار ندهند و روحانیون و پیامبران را به خدایی نگیرند گفت: « اگر حرام خدا را حلال کنید، تفاوتی با شرک ندارد و بانک جهانی، امروز با ممانعت از استفاده از طلا به عنوان پول، حلال و حرام الهی را جابه‌جا کرده و مرتکب عملی شرک‌آمیز شده است.»

شیخ عمران حسین از مبارزان با ربای سازمان‌یافته نظام مالی جهانی، با اشاره به استفاده از واژه دینار و درهم در قرآن افزود: «کلمه دینار به کار برده شده در قرآن به معنی طلا بوده است اما امروز دینار یک کاغذ است؛ همچنین کلمه درهم در قرآن که به صورت جمع به کار برده شده است به معنی نقره بوده و این اتفاق امروز برای درهم نیز افتاده است و این کلمه‌ها امروز از معنای اصلی خود تهی شده‌اند و متأسفانه ما نسبت به این موضوع حساس نیستیم. من امروز از بانک جهانی می‌پرسیم که چرا استفاده از طلا را حرام اعلام کرده‌اند، شما هم می‌توانید این سؤال را بپرسید اما جوابی دریافت نخواهید کرد مثل من که تا این سن پیری هنوز جوابی از آن‌ها نگرفته‌ام. ران پال(سیاستمدار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2012 در آمریکا) هم 12 سال پیش نامه‌ای نوشت و پرسید که چرا آمریکا به بانک جهانی پیوسته است درحالی‌که آن‌ها استفاده از طلا را ممنوع اعلام کرده‌اند و او هم پاسخی دریافت نکرد.»

وی در ادامه افزود: «به همین خاطر امروز در این‌جا حضور دارم تا با کسانی که فکر می‌کنند صحبت کنم. دکتر عباسی کسی است که فکر می‌کند. من از دور درباره ایشان شنیده بودم و امروز خوشحالم که با ایشان همراه هستم.»

وی در ادامه با اشاره به این که پول کاغذی امروز یک دروغ است و در یک سیستم مشخص برای تأمین اهداف صهیونیست‌ها عمل می‌کند و خداوند نیز همکاری با یهود را یک همکاری شوم[1] می‌داند، گفت: «کسانی که صهیونیست‌ها را به دوستی بگیرند از ما نیستند؛ صهیونیست‌ها کسانی هستند که سیستم مالی فعلی را به ما تحمیل کرده‌اند و طلا و نقره را از مبادلات حذف کردند تا برنامه‌ها و اهداف شوم خود را دنبال کنند و مسلمانان را به فقر و بدبختی بکشانند. انتقال قدرت در آینده با نظام مالی انجام خواهد شد و تبیین این موضوع کاری است که من و دکتر عباسی در حال انجام آن هستیم.»

وی ضمن ابراز ناراحتی شدید از ایرانی‌ها به خاطر توافق برجام با آمریکا گفت: «شما با آمریکایی‌ها دست دادید و چای خوردید! شما با آمریکایی‌ها توافق کردید حالا دیگر شیطان بزرگ رفیق شماست! امام هیچ‌وقت این کار شما را فراموش نخواهد کرد… . او کسی بود که جرئت داشت به آمریکا اشاره کند و بگوید این شیطان بزرگ است. امام خمینی نه شیعه بود و نه سنی او متعلق به همه جهان اسلام بود و من امروز اینجا هستم تا امام را به یاد شما بیاورم.»

وی افزود: «امروز وقت این است که ببینیم در مقابل این مسئله ما چه کاری باید انجام دهیم و برنامه ما چیست. همان‌طور که اطلاع دارید سه روز پیش هند دو عدد از پول‌های خود را از ارزش ساقط کرد تا ببیند جهان چطور به این موضوع واکنش نشان می‌دهد. دولت هند اعلام کرد که این کار را برای جایگزینی آن با پول الکترونیک و دیجیتالی کاملاً جایگزین پول کاغذی شود. شما باید بدانید که پول الکترونیکی حتی از پول کاغذی هم دروغین‌تر و خطرناک‌تر است، شما حتی نمی‌توانید این پول را لمس کنید. این همان گوانتانامو مالی هست که قرار است دنیا را فرابگیرد.»

شیخ عمران حسین در ادامه گفت: « امروز اگر شما نظام پولی و مالی آن‌ها را قبول نداشته باشید حساب شما را می‌بندند و این کار بدی است. اما اگر یک کشور زیر بار این نظام مالی نرود، حساب‌های یک کشور را می‌بندند و این بدتر است»

شیخ عمران حسین در ادامه با اشاره به داستان حضرت موسی و خضر در قرآن گفت: « سه هشدار در این داستان وجود دارد، ابتدا درباره سوراخ کردن قایقی که زندگی آن‌ها در گرو آن است که خضر می‌گوید وقتی شاه رفت باید آن را تعمیر کرد. در مورد دوم هشدار می‌دهد درباره مراقبت از فرزند و در مورد سوم این است که پول هم مانند زمین سرمایه است و قرآن می‌گوید آن را در زمین دفن کنید و سپس روی آن دیواری بنا کنید. حالا من یک سؤال از شما می‌پرسم. آیا می‌توان پول الکترونیک را دفن کرد؟ مسلماً نه»

در ادامه وی گفت: «سؤال دیگر من این است که آیا امروز می‌توان برای محافظت از پول کاغذی آن را دفن کرد؟ خوب بله می‌شود. اما اگر این کار را بکنید فایده‌ای ندارد چون بعد از چند سال با همان پول یک‌دهم چیزی که امروز می‌توانید بخرید را نمی‌توانید تهیه کنید.»

او در پایان صحبت‌هایش از ایرانی‌ها خواست که با سیستم فعلی پولی و مالی جهانی مخالفت کنند و آن را کنار بگذارند و دلار را از مبنای مبادلات خود خارج کنند.

در ادامه استاد حسن عباسی ضمن تشکر از شیخ عمران حسین بابت صحبت‌های ایشان گفت: «روحیه ایشان در تحقق احکام اسلامی و زدودن شرک الگویی برای همه‌ی جوانان است.»

استاد حسن عباسی در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون اقدامات انجام شده در کشور در راستای مقابله با سیستم پولی و مالی دلار مبنا و همچنین مطالب تولید شده در اندیشکده یقین پیرامون این مسائل پرداخت، ایشان همچنین افزودند:‌ « رهبری حکم رسمی جنگ اقتصادی را صادر کرده‌اند و از همه انقلابیون خواسته‌اند که برای شکستن جادوی پولی و مالی دشمن تلاش کنند و کشور را از شر آن نجات دهند. رهبری همچنین در دیدار با نخبگان حوزوی دستور انجام تحقیقات گسترده برای تبیین جایگزین این سیستم را داده‌اند. همه‌ی این موارد باعث شده است که دشمن جنگ شدید اقتصادی و سایبری و … با ایران را در دستور کار خود قرار دهند. به‌طوری‌که ارزش ریال در جنگ اقتصادی سال 92 بیش از 40 درصد کاهش پیدا کرد. استراتژیست اصلی آمریکایی‌ها در این جنگ جیمز ریکاردز نام دارد.»

ایشان در ادامه با بیان این که آمریکایی‌ها می‌دانند در جنگ نظامی با ایران توفیقی ندارند و همین‌الان هم در سوریه و عراق و یمن و … هم در حال شکست خوردن هستند، افزودند: « به همین خاطر آن‌ها به سراغ ادامه جنگ با ایران در عرصه‌های دیگری همچون اقتصاد شده‌اند. از همین رو ما نیز جبهه‌های مختلفی را در این جنگ تعریف کرده‌ایم.»

استاد حسن عباسی در ادامه به تعدادی از نظریه‌های تبیین شده در حوزه الگوی معیشت و مطالعات تطبیقی انجام شده در این زمینه پرداختند و گفتند: « ما در تبیین جبهه‌های مختلف در این جنگ اقتصادی ابتدا از فلسفه اقتصاد آغاز کردیم و در آن جایگزین نظریه InVisable Hand آدام اسمیت را تحت عنوان نظریه یدالله فوق ایدیهم تولید کردیم. در مورد دوم این نکته را تبیین کردیم که اساساً در اسلام مالکیت درجه دو است نه درجه یک و همه‌چیز در ابتدا از آن خداست. در مورد دیگر نظریه بیع و شراع قرآنی را تئوریزه کردیم و این که بیع سطح بالاتری از شراع است[2] و اساساً از منظر قرآن خدا مشتری است که این 180 درجه با اقتصاد غربی در تعارض است.»

ایشان در ادامه ضمن توضیح درباره جنبش ممانعت از جنگ با خدا و اینکه این جبهه زیر نظر علما و رهبری و با همراهی جوانان انقلابی در ایران شکل گرفته است، کتاب «مواضع علما و بزرگان در برابر ربا» را به شیخ عمران حسین تقدیم کردند.

استاد حسن عباسی در ادامه به تبیین این نکته در قرآن پرداختند که در قرآن چهار واژه به معنای زیاد و مضاعف وجود دارد افزودند: «ربا و برکت ضد هم هستند و همان‌طور که خداوند فرموده است يَمْحَقُ اللَّـهُ الرِّبَا و امروز هم که سوپر پروژه مقام معظم رهبری که ساخت تمدن نوین اسلامی در جهان هست بر پایه مسئله برکت مبتنی بر ایمان هست. ما هم در پروژه آینده‌شناسی در افق 35 سال آینده در دکترین ملی بیع این مسئله را تبیین کرده‌ایم»

در ادامه استاد پروژه «دکترین ملی بیع جمهوری اسلامی» را به شیخ عمران حسین تقدیم کردند.

در ادامه استاد حسن عباسی به ارائه مستر پلن «طرح جامع بیع و اکانامی» پرداختند. ایشان با بیان اینکه در این پلت بیش از 130 RoadMap ترسیم شده است به این نکته اشاره کردند که در این پلت تضادهای غرب و اسلام را در حوزه اقتصاد بیان شده است.

ایشان اصلاح الگوی معیشت جامعه را منحصر در تعریف الگوی جایگزین اقتصادی ندانستند و افزودند که برای این کار لازم است تا حسابداری هم اصلاح شود ایشان در ادامه افزودند:‌ «در حسابداری غربی دو واژه نفع و ضرر وجود دارد درحالی‌که در اسلام واژه فلاح و خسارت را داریم که بسیار بالاتر از نفع و ضرر است و ناظر به عاقبت است و حسابداری غربی نه‌تنها نمی‌تواند خسارت را تبیین کند بلکه خودش خسارت است!»

استاد حسن عباسی در ادامه پروژه «دکترین ملی حسابداری جمهوری اسلامی» را به شیخ عمران حسین تقدیم کردند.

استاد حسن عباسی در ادامه با بیان اینکه اساساً اقتصاد یکی از مواردی است که باید برای تحقق تمدن اسلامی تبیین بشود، افزودند: «هرم جامعه از چهار قسمت تشکیل شده است و در گذشته موارد یک و سه یعنی جامعه سازی و مِلک‌سازی(لند پارسل) انجام شده و در حال حاضر جمهوری اسلامی در مرحله سوم یعنی System Building قرار دارد. در نظام سازی جامعه هجری 140 زیر نظام وجود دارد که همه آن‌ها باید مبتنی بر قرآن و اسلام تولید شوند و رهبری از همه آن‌ها طرح‌های تحول خواسته است و اقتصاد تنها یکی از این موارد است.»

در ادامه استاد پروژه «جامعه هجری» را به شیخ عمران حسین تقدیم کردند و برخی از مفاهیم پایه موجود در آن را برای ایشان توضیح دادند.

استاد حسن عباسی پس از مطرح کردن استراتژی آمریکایی U-Turn برای اقتصاد ایران و اشاره به جنگ ارزی و تاریخچه آن در بعضی از کشورها از جمله ایران گفتند: «متأسفانه در ایران یک گروه لیبرال در بین مسئولین وجود دارد و با حضور این‌ها، فرآیند اصلاح دشوارتر خواهد بود. البته هر روز این گروه بی‌آبروتر خواهند شد به‌طوری‌که یکی از آن‌ها در واکنش به هشدار آیت‌الله جوادی آملی درباره ربا در نظام بانکی و گریه ایشان از این بابت گفته است که مراجع تحت القائات عوام هستند که در این مورد من باید این گونه این جمله را اصلاح کنم که علما تحت تأثیر نجوای ملائکه‌اند و این افراد تحت تأثیر نجوای شیطان.»

ایشان افزودند: «امروز جنگ با آمریکا جنگ کوچک است و جنگ با لیبرال‌های داخلی جنگ بزرگ و این افراد نفوذی‌های آمریکا در حکومت ایران محسوب می‌شوند. در چند سال گذشته نیز مدام رهبری درباره نفوذ هشدار داده‌اند. در واقع ما طرح‌های اصلاحی در حوزه‌های مختلف را آماده داریم، اما مشکل لیبرال‌های داخلی هستند که باید از حکومت کنار گذاشته شوند.»

استاد حسن عباسی با بیان اینکه کار مقام معظم رهبری در مقایسه با امام دشوارتر است افزودند: «امام با بت‌های عینی درگیر بودند درحالی‌که حضرت آقا باید بت‌های ذهنی مردم را بشکنند و این کار بسیار دشوارتر است.»

استاد با اشاره با صحبت‌های جیمز ریکاردز درباره اینکه فروپاشی دلار، فروپاشی آمریکا است افزودند: «ما هم این مورد را تائید می‌کنیم و معتقدیم دلار و نظام مالی آمریکا پاشنه آشیل آمریکا محسوب می‌شود؛ در جنگ نیمه سخت ارزی همان‌طور که ریکاردز از طرف مقابل طرح‌های جنگ ارزی را تهیه می‌کند ما هم از این‌سو طرح‌های مقابله با آن را تهیه می‌کنیم و به حول و قوه الهی همان‌طور که امروز در فلسطین موشک‌های فجر بر سر اسرائیلی‌ها می‌خورد و موشک شهاب توسط یمنی‌ها بر سر آل سعود می‌خورد و شگفتی آفریده است درزمینه‌ی جنگ نیمه سخت هم دشمن را شگفت زده خواهیم کرد. ما معتقدیم که باید قوی‌ترین ضربه‌ی خود را به ضعیف‌ترین جای دشمن که نظام مالی آمریکا است بزنیم. خود آمریکایی‌ها نیز تا کنون بیش از هزار مجلد کتاب دراین‌باره نوشته اند.»

در ادامه استاد مجلد «بحران در علم اقتصاد» را به شیخ عمران حسین تقدیم کردند.

استاد حسن عباسی صحبت‌های خود را با نقل‌قول جمله حضرت آقا درباره شکستن جادوی پولی و مالی دشمن پی گرفتند و افزودند: « مقام معظم رهبری این جمله را به مسئولین نفرمودند بلکه خطاب به فرماندهان سپاه فرمودند که این مسئله آن را به پروژه انقلابیون تبدیل می‌کند و همه باید بدانند که در این جنگ یا ستون فقرات[3] آمریکا خواهد شکست یا ستون فقرات ایران و صدالبته ما به وعده خدا که فان حزب الله هم الغالبون امیدواریم»

در ادامه جلسه شیخ عمران حسین به تعدادی از سؤالات اندیشه‌جویان پاسخ دادند و در خلال سوالات مواردی همچون پروژه ایگنوتوس و … را تشریح کردند.

 

[button color=”blue” bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” size=”big” align=”center” link=”http://dl.ystc.ir/hvb/1395/12/12410/Pictures.zip” radius=”0″ outer_border_color=”#” icon_color=”#”]گزارش تصویری جلسه[/button]

 

جهت دانلود کتاب‌های شیخ عمران حسین می‌توانید به کتاب‌خانه سایت جنبش مبارزه با ربا مراجعه کنید:

book.reba.ir


پی‌نوشت:

[1] يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصاري‏ أَوْلِياءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ وَ مَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ-51 مائده

[2] إِنَّ اللَّـهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّـهِ  فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ – 111 توبه

[3] ناظر به صحبت‌های حضرت آیت‌الله جوادی آملی در این مسئله که الگوی معیشت و اقتصاد در جامعه نقش ستون فقرات را دارد.

6 دیدگاه

  1. با توجه به این که شما تازگی به مطالعه مباحث استاد پرداختید و تا کنون بیش از 500 جلسه از فیلم‌های کلبه کرامت استاد برای دانلود قرار گرفته است؛ ممکن است مطالعه و تماشای همه آن‌ها از ابتدا برای شما سخت باشد. به همین خاطر پیشنهاد میکنم برای ترتیب مطالعه جلسات از الگوی ارائه شده در جلسات دوره دوم یا سوم کلبه کرامت استفاده کنید.

   برای اطلاعات بیشتر به سایت کلبه کرامت و صفحات زیر مراجعه کنید:
   http://www.kolbeh-keramat.ir/index.php/course/second-course
   http://www.kolbeh-keramat.ir/index.php/course/third-course

  1. مستند دکترین شوک برای دانلود روی سایت باشگاه قرار ندارد، شما می‌توانید برای دانلود این مستند به سایت زیر مراجعه کنید:

   http://mobinmedia.ir/5586/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%88%DA%A9-the-shock-doctrine-documentary-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%81.html

   کدام نظر شما نادیده گرفته شده است، تمام نظرات شما در سایت منتشر شده و پاسخ آن‌ها نیز دادشه شده است.

دیدگاهی بنویسید