پایگاه شفاف سازی آژانس امنیت ملی، چارت سازمانی NSA را منتشر کرد

 پس از افشاگری های ادوارد جوزف اسنودن که گفته می شود کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA: National Security Agency) بوده است هیاهوی زیادی پیرامون جاسوسی ها و انجام اَعمال ضد حریم خصوصی در سراسر فضای سایبر ایجاد شد و تمامی وبسایت های خبری به پوشش گسترده اخبار مربوط به وی و افشاگری هایش پرداختند.

به گزارش باشگاه استراتژیست‌های جوان،ازاخباری که در این باره منتشر شده اند می توان به انتشار اسناد نقض قوانین مربوط به حریم خصوصی توسط NSA و یا واکنش های صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور روسیه و فرانسه و … و همچنین انتشار شایعاتی پیرامون جاسوسی از مقامات ایرانی اشاره کرد اما جالب تر از همه وحدت رویه سایت های ایرانی در انتشار این مطالب بود به نحوی حتی رسانه های اصلاح طلب که همیشه این مطالب را در چهارچوب تئوری توطئه می دیدند و همیشه آن را مورد تمسخر قرار می دادند به طور کامل اخبار این افشاگری ها را به همراه موج عظیمی از کاریکاتورها و … روی تیتر یک خروجی سایت ها و روزنامه های خود قرار دادند.NSA1به گزارش باشگاه استراتژیست های جوان، همه‌ این مسائل در حالی است که استاد حسن عباسی از سال ها پیش در کنفرانس های تخصصی متعددی این مسائل را با متخصصان و همچنین افکار عمومی در میان گذاشته بود همچنین وی در یکی از سخنرانی های خود می گوید:((مجموعه ما بارها این مطالب را برای سازمان های امنیتی و اطلاعاتی با مستندات کامل ارائه کرده است.))از آخرین موارد این همایش ها می توان به اجتماع بزرگ “مرگ بر آمریکا” اشاره کرد که استاد در آن ضمن تشکیک در اطلاعات افشا شده توسط اسنودن به بازتعریف مفاهیمی چون dis-information و mis-information و mass-information پرداختند ایشان همچنین یکی از دلایل این اتفاقات را شکسته شدن ابهت آمریکا در منطقه و نیاز به بازگرداند این ابهت توسط معرفی و رسانه ای کردن ساختار بزرگ و قدرتنمد NSA دانستند.

اما متاسفانه تا پیش از به اصطلاح، افشاگری های اسنودن این مطالب بار ها توسط رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب مورد تمسخر قرار گرفته است که البته نشان از بی تقوایی آنان و البته رعایت نشدن حداقل های استانداردها و قواعد کار رسانه ای در رسانه های کشور است.اما استاد حسن عباسی و مجموعه اندیشکده یقین بی توجه به این جریان رسانه ای که حداقل های رسالت های رسانه را نیز نمی شناسند به فعالیت های تحلیلی تبینی خود در حوزه علوم استراتژیک ادامه می دهند.

به گزارش باشگاه استراتژیست های جوان ،پایگاه شفاف سازی آژانس امنیت ملی این بار ضمن انجام تحقیقات گسترده بر روی ساختار این سازمان نظامی چارت سازمانی آن را در اختیار محققان و علاقه مندان قرار می دهد. وبسایت تازه تاسیس «بررسی و شفاف‌سازی آژانس امنیت ملی آمریکا» به نشانی www.NSAinfo.ir که در حال حاضر به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده استُ از جمله امکانات این وبسایت می توان به قرارگیری آخرین مقالات و اخبار مربوطه و همچنین کتابخانه و بخش چندرسانه ای اشاره کرد.

یک دیدگاه

  1. درود برشما که همیشه آگاهی بخش به نسل جوان و دانشجو هستید و بودید و خواهید بود و دانشجویان رو از منجلابی که اساتید لیبرال برای اونها تدارک دیدند رو بیرون میکشید . دکتر دوست داریم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *