مسعود سلطانی‌فر (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) : 11 مهر 1395

مسعود سلطانی‌فر (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری):

در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت گردشگری در سالن اجلاس سران:

  • برای نخستین‌بار در تاریخ کشورمان تمامی مسئولان و تصمیم گیرندگان کشور به این باور رسیدند که باید از ظرفیت‌های حوزه گردشگری استفاده مطلوبتری شود و در واقع گردشگری می‌تواند یکی از مهمترین محورها برای رشد و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.
  • از جمله مزیت‌های مهم کشور وجود امنیت پایدار، ثبات سیاسی، اجتماعی زمینه لازم را برای ورود سرمایه خارجی و یا با منشاء خارجی را فراهم می‌کند.
  • واقعیت این است که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و به ویژه توافق جمهوری اسلامی ایران و لغو تحریم‌های ناعادلانه و برکات برجام روند ورود گردشگران خارجی به ایران شتاب قابل ملاحظه ای داشته است شمار ورود گردشگران غربی از کشورهای مختلف به ایران تا سه برابر افزایش پیدا کرده و رشد عمومی گردشگری ورودی ایران در سه سال گذشته میانگین به 10 درصد در سال رسیده است که بیش از دو برابر میانگین جهانی است.
  • برنامه‌ریزی برای ساخت و بهره‌برداری از 300 هتل چهار و پنج ستاره برای پنج سال آینده تا سال 1400 صورت گرفته و بخش خصوصی داخلی در این زمینه با تمام توان و اعتماد به میدان آمده است و عملیات اجرایی 170 هتل چهار و پنج ستاره آغاز شده است.

کل منابع و تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از 1750 پروژه در دست اجرای بخش خصوصی در حوزه گردشگری کشور با حجم سرمایه‌گذاری معادل 32 هزار میلیارد تومان برابر با 10 میلیارد دلار در حال احداث است.

خبرگزاری تسنیم، شناسه خبر: 1202487 

دیدگاهی بنویسید