سلامت بشر و تهدیدات بیولوژیکی آمریکا ۳

به بهانه شیوع بیماری مرگبار ایبولا در غرب آفریقا، بر آن شدیم تا در حد ظرفیت یک رصد استراتژیکی در این قسمت، به جهت گیریهای سیاستهای تهدید آمیز آمریکا در برخورد با محیط زیست و سلامت بشر بپردازیم و به دلیل وسعت مباحث، هر بار یکی از موضوعات زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

اقلیم غذا  دارو  سلاح های بیولوژیک

قسمت سوم- دارو

هیچ شغل و حرفه ای بزرگتر از صنعت دارو نیست. حرفه مربوط به بیماری از هر صنعت دیگری در روی زمین سودآورتر است و این سود با هزینه کردن سلامت انسان بدست می آید.

تاریخچه مختصری از صنعت دارو در آمریکا به عنوان بزرگترین تولید کننده دارو: در اواخر قرن نوزدهم بعد از انقلاب صنعتی چند نفر ثروتمند که صاحبان شرکتهای بزرگی بودند دریافتند که ”صنعتی کردن” بهداشت و سلامت، کنترل بیشتر ثروت و قدرت را به دنبال دارد. بنابراین با ”حق ثبت اختراع” داروهای شیمیایی و مصنوعی، کار را توسعه دادند و دارو را انحصاری کردند.

”صنعتی کردن” دارو بدین معناست که بیمار را مشتری و دارو را کالا می داند و عوارض جانبی دارو ، خود یک بازار دیگری برای عرضه محصولات جدید خلق می کند. ”حق ثبت دارو” هم یعنی مولکولهای غیر طبیعی را برای استفاده در دارو ابداع کردن. چرا غیر طبیعی؟ چون قانونا مولکولهایی که در طبیعت وجود دارند را نمی توانند پتنت (patent) کنند.(۱)

(John Rockefeller (1839 –۱۹۳۷

برجسته ترین این افراد ثروتمند و طالب قدرت، جان راکفلر آمریکایی بود که همیشه می گفت : ”رقابت یک گناه است”.

شرکت استاندارد اویل (Standard Oil) راکفلر در اوایل قرن بیستم در صنعت نفت تفوق پیدا کرد که مادر شرکتهای ExxonMobil و Esso در حال حاضر می باشد.

راکفلر، مورگان را که بانکدار و نماینده بانک راسشایلد (Rothschild) و انگلند (England) در امریکا بود را به درون سیستم خود آورد و این دو باهم فدرال رزرو آمریکا Federal Reserve Board را بوجود آوردند یعنی تمام معاملات مالی کشور را در دست گرفتند که هنور هم در قدرت هستند.

شرکت دارویی استرلینگ .Sterling Drug, Inc به عنوان بزرگترین شرکت در امپراتوری دارویی راکفلر با ۶۸ شعبه آن در سال ۱۹۶۱، ۲۳،۴۶۳،۷۱۹ دلار یعنی ۵۴٪ سود نشان دادند. Squibb اسکوییب دیگر شرکت دارویی راکفلر در سال ۱۹۴۵ یک سود حیرت آور سه رقمی ۵۷۶٪ را بوجود آورد.

وضعیت کنونی حرفه دارو : یک چهارم ۵۰ شرکت بزرگ اول در دنیا از لحاظ ارزش مالی یا شرکتهای دارویی هستند یا پتروشیمی. بنابراین مدل شغلی راکفلر موفق بوده چرا که دراین دو حیطه یعنی نفت و دارو سرمایه گذاری کرد. به عنوان مثال ارزش شرکت فایزر Pfizer به عنوان سومین شرکت بزرگ دنیا پس از مایکروسافت طبق آمار بانک جهانی در سال ۲۰۰۲، حدود ۲۶۵ بیلیون دلار یعنی برابر با تولید ناخالص ملی کشورهایی نظیر سوییس، سوئد یا اتریش در بازار بود. فایزر صاحب ۸ مورد ثبت اختراع ۲۵ داروی شیمیایی مانند  Lipitor, Viagra, Diflucan , Zoloft است که فقط این حق ثبت موجب کسب ۳۲ بیلیون دلار از فروش آنها گردید.

چهارمین رتبه از آن اکسون موبیل است با ارزش حدود ۲۳۷ بیلیون دلار.

حال سهامداران و مدیران شرکت فایزر (شرکت دارویی ) و اکسون موبیل ( شرکت پتروشیمی) را با یکدیگر مقایسه کنید:

Pfizer

Exxon

این دو، حلقه ای را تشکیل می دهند که عملیات روزانه بزرگترین شرکتهای دنیا را کنترل می کنند.

Who is

ولی شخص اسرار آمیز مرکز حلقه چه کسی می تواند باشد؟

قبل از آن باید به نقش JP Morgan Chase در صنعت دارویی اشاره شود. این فرد به عنوان سهامدار و صاحب شرکت بزرگ داروسازی مرک Merck فعالیت می کند.

مرک

حالا به حلقه بزرکتری می رسیم:

big circle

با مراجعه به اسامی هیات رئیسه J P Morgan International Council ، شخص اسرار آمیز آشکار می شود:

iner circle

 

خانواده راکفلر بیش از ۶۰ سال است که حرفه مرتبط به بیماری را با نگرش سوداگری از طریق نفوذ شخصی، کنترل بانکها، مالکیت شرکتهای بزرگ دارویی و پتروشیمی و حمایت های مالی از سیاستمداران مورد علاقه خود مدیریت می کنند.(۲)

 

Crony Capitalism

“کرونی کاپیبالیسم ” اصطلاحی است که معنی رفاقت تنگاتنگ دولت و سرمایه داران را می رساند.

در چین مردم به پزشک خانواده ماهیانه مختصری می دهند ولی وقتی مریض می شوند ماهیانه منوقف می شود تا موقعی که سلامتی خود را بازیابند. این سیستم سعی درتحصیل سلامت مردم دارد نه منافع شخصی.

در کاپیتالیسم شرکتهای دارویی در پیدا کردن بهترین درمانها با هم رقابت می کنند و آنها را با قیمتهای رقابتی می فروشند و سرمانه کسب می کنند.

در کرونی کاپیتالیسم ، انحصار گرایی و مونوپولی، شرکتهای محدود و بزرگی را خلق می کند بنام کارتل یا تراست که در تمامی مراکز قدرت ریشه می دوانند و در احزاب، پارلمان ، سیستمهای بانکی و دستگاه اجرایی رخنه می کنند.

در آمریکا از اوایل دهه ۱۹۳۰ خانواده راکفلر صنعت درمان را خصوصی کرد و دیگر کشورها نیز از آن تبعیت کردند. نتیجه آن، کنترل این صنعت توسط کارتلها شد یعنی کنترل:

– تمامی کتابهای درسی پزشکی

– تمامی تحقیقات علمی در مورد علل بیماریها

– تمامی تحقیقات علمی در مورد درست کردن داروها

– تمامی اطلاعات منتشر شده درباره مسائل پزشکی، چه در متون عمومی و چه در متون تخصصی

– تمامی قوانین داخلی و بین المللی که مشرف بر دارو است

– تمامی تولیدات، قیمت گذاریها و توزیع تمامی داروها و حتی ویتامینها و مواد معدنی

سود آنها مافوق تصور و عظیم است چون قیمت گذاری با هزینه ساخت دارو ارتباطی ندارد. آنها عملا در مورد علل امراض کند و کاو نمی کنند چون این یعنی بریدن سر مرغی که تخم طلا می گذارد. آنها پتنتها (patents) را می خرند و در اعماق دفن می کنند و بی وقفه به تبلیغات و دروغ پراکنی علیه این حقیقت که: ”بیشتر بیماریها خود-مصونیتی هستند” می پردازند.

بدین دلیل است که داروسازان بزرگ تحقیق بر روی آنتی بیوتیک پیشرفته جدید را متوقف کرده اند. دلیلی وجود دارد که آنها تکنولوژی هایی که به جنگ باکتری می روند مثل موسسه Bacteriophage Institute در شهر Tbilisi واقع در ایالت جورجیا را از بین می برند. (Bacteriophages یک نوع ویروس است که باکتریهای مخصوصی را می کُشد) . داروسازان بزرگ می دانند که تقریبا تمامی امراض با یک علت ناشناخته در حقیقت توسط resilient bacteria – mycoplasma’s بر گشت پذیر در محلهایی نظیر سیستم اعصاب مرکزی یا مفاصل بوجود می آید.(۳)

اطلاعات بیشتر در مورد راکفلر را را در این لینک می توانید پیدا کنید.

فساد در علم و کلاهبرداریهای کارتلهای دارو در جهان، هولوکاست در سکوت

۱- توزیع داروهای کُشنده و تقلبی

در سایت دکتر Mercola آمده است: Richard Smith  ادیتور سابق مجله BMJ و مدیر سابق گروه سلامت امراض حاد می گوید: خیلی از مردم بیشتر توسط صنعت دارویی کشته می شوند تا مافیا. داروهای تجویزی با نسخه، خیلی بیشتر از داروهای غیر قانونی می کُشد.

نمونه آن مُسکن خطرناک Vioxx تولیدی شرکت Merck است. در سال ۲۰۰۸ چهار سال بعد از اینکه این دارو از بازار جمع شد، مطلبی در مجله (Journal of the American Medical Association (JAMA چاپ گردید که مدعی بود شرکت Merck با نیرنگ موجب انتشار اسناد علمی در متون پزشکی شده تا این دارو را رواج دهد. همچنین داروی Avandia برای دیابتی ها بین سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۷ باعث ۸۰هزار مورد حمله قلبی شده است ولی (GlaxoSmithKline (GSK تولید کننده این دارو بیش از ده سال اثرات مخرب این دارو را مخفی نگه داشت چرا که می دانست در فروش تاثیر منفی خواهد گذاشت. دو سال پیش GSK به پرداخت ۳ بیلیون دلار جریمه محکوم شد. همین شرکت در چین به اتهام رشوه (۴۸۹ میلیون دلار نقد) به پزشکان توسط افراد واسط محکوم گردید و ۴ نفر از مقامات بالای این شرکت دستگیر شدند.

شرکتهای داروسازی چند ملیتی که منبع اصلی تولید و توزیع داروهای جهان هستند به جرم تقلب و ادعای کذب در مورد داروهای تولیدی خود و توزیع داروهای تایید نشده به پرداخت مبالغ هنگفتی محکوم شدند که فقط به چند مورد آن اشاره می کنیم:

(GlaxoSmithKline (GSK: ششمین شرکت داروسازی در جهان است . در سال ۲۰۱۲ به جرم اطلاعات غلط دارویی به پزشکان و مردم در مورد داروهای AvandiaWellbutrin, PaxilAdvair, LamictalZofran, ImitrexLotronex, FloventValtrex به پرداخت ۳ بیلیون دلار محکوم شد.

Pfizer فایزر: یکی از بزرگترین شرکتهای داروسازی در جهان می باشد که در آمریکا واقع شده و در سال ۲۰۰۹ به جرم پخش داروهای تایید نشده نظیر Bextra, Geodon, Zyvox, Lyrica  حدود ۲/۳ میلیون دلار جریمه شد.

همچنین در آگوست ۲۰۱۲ این شرکت به اتهام دادن رشوه به کارکنان دولت از جمله کارکنان بیمارستان، پزشکان دولتی و اعضای کمیته خرید در چین، روسیه، ایتالیا، بلغارستان، صربستان، قزاقستان و کروشیا جهت نسخه کردن محصولات فایزر به ۲/۶۰ میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شد.

دیگر اینکه فایزر در مورد داروی آرتروز Celebrex تحت  انتقادات شدیدی قرار گرفت.

Abbott Laboratories: در سال ۲۰۱۲ به جرم پخش داروی تایید نشده Depakote  جهت درمان اسکیزوفرنیا به پرداخت ۱/۵ بیلیون دلار محکوم شد.

Eli Lilly: در سال ۲۰۰۹ به جرم پخش داروی تایید نشده Zyprexa به پرداخت ۱/۴ بیلیون دلار محکوم گردید.

همچنین اسنادی نشان می دهد که این شرکتها مرتکب تقلبهای دارویی شده اند.

Merck : واکسن ام ام آر حاوی اوریون را با تقلب وارد بازار کرد.

Roche : پس از دریافت هشتاد هزار گزارش در مورد خطرات داروهای این شرکت، MHRA در انگلستان به تحقیق در مورد مرگ ۱۵۱۶۲ نفر بر اثر مصرف داروهای این شرکت پرداخت.(۴)

لیست اسامی بقیه شرکتهای دارویی بزرگ و معروفی که به دلیل ارتکاب جرم و تقلب به جزای نقدی محکوم شده اند را می توانید از اینجا پی بگیرید.

۲- رشوه های مرسوم

طبق آخرین فهرست موسسه راکفلر Rockefeller Foundation لیست هدایایی که در ۴۴ سال گذشته به موسسات و دانشگاهها پرداخت شده بالغ بر نیم بیلیون دلار می باشد که البته این دانشگاهها به دانشجویانشان تمامی دانش داروهای شرکتهای دارویی راکفلر را آموزش می دهند.

دانشگاه هاروارد با دانشکده پزشکی معروفش ۸،۷۶۴،۴۳۳ دلار، Yale یِیل ۷،۹۲۷،۸۰۰ دلار، جان هاپکینز ۱۰،۴۱۸،۵۳۱دلار، دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس ۲،۸۴۲،۱۳۲ دلار، دانشگاه نیویورک کلمبیا ۵،۴۲۴،۳۷۱ دلار، دانشگاه Cornell کورنل ۱،۷۰۹،۰۷۲ دلار و …. و…. از کارتل دارویی راکفلر دریافت کردند.

به گفته موریس بل Morris Bealle ادیتور و مدیر سابق واشنگتن تایمز و هرالد، از نتایج این رشوه های کلان تحت عنوان هدایا این بود که دانشگاهها بهترین مراکز برای تبلیغ داروها و رشد منافع شرکتهای داروسازی راکفلر شدند و هم اکنون طوری شده که استخدام افراد در FDA سازمان غذا و داروی آمریکا، باید به تایید مرکز راکفلر برسد و اضافه می کند که: به غیر از FDA موسساتی که با سلامت و بهداشت در ارتباط هستند به مرکز راکفلر وابسته می باشند, نظیر:

U.S. Public Health Service, U.S. Veterans Administration, Federal Trade Commission, Surgeon General of the Air Force, Army Surgeon General’s Office, Navy Bureau of Medicine & Surgery, National Health Research Institute, National Research Council, National Academy of Sciences

شرکتهای داروسازی بزرگ مانند مرک ، الی لیلی ۲۵۸ میلیون دلار در سال ۲۰۰۹ در سراسر کشور آمریکا پرداخت داشته اند. پرو پابلیکا Propublica که یک سازمان مستقل تحقیقاتی در نیویورک می باشد گزارش داده است که آنها ۲۶/۴ میلیون دلار به پزشکان کالیفرنیا در همان سال پرداخته اند. این فقط آمار هفت شرکت بزرگ است و آمار بیش از ۱۰۰۰ شرکت توزیع کننده دارو به آن اضافه نشده است.

برای میزان پرداختی های شرکتهای داروسازی به دکترها به تفکیک ایالت به این لینک مراجعه کنید.

این شرکتهای بزرگ دارویی به پرداخت پول و دیگر مشوقات به پزشکان، بیمارستانها و داروخانه ها جهت نسخه کردن داروهایشان معروف هستند. برخی دکترها که میزان زیادی از داروهای این شرکتها را نسخه می کنند هدایایی نظیر مشروبات، کارتهای خرید، غذاهای گرانقیمت، هزینه سفر، بلیطهای ورزشی، عضویت در کلوبهای گلف و گواهی های اهدایی اعطا می کنند، برخی دیگر هم فقط نقدی دریافت می کنند. طبق مقاله ای در نیویورک تایمز، تعداد زیادی از پزشکان حدود صدها هزار دلار یا حتی میلیونها دلار هر ساله از شرکتهای بزرگ دارویی دریافت می کنند تا داروهای مورد نظر را توصیه کرده و یا درباره آن سخنرانی کنند. برای حدود یک چهارم دکترها نقدی پرداخت می شود و حدود دو سوم بقیه به طور مستمر غذا (ناهار برای کارکنانشان و شام برای خودشان) را می پذیرند.

در سال ۲۰۰۷ در کالیفرنیا دادخواستی علیه Bristol-Myers Squibb Co غول داروسازی آمریکا در مورد رشوه دادن به پزشکان تنظیم و به دادگاه ارائه شد.

طبق قانون جدید بهداشت و سلامت به تاریخ اکتبر ۲۰۱۱، بیش از ۱۱۰۰ شرکت دارویی و پزشکی ملزم به ارائه گزارش میزان پرداختی هایشان به پزشکان شدند که تا به حال اجرا نشده است.

۳- نقش  (FDA (Food and Drug Administration، سازمان غذا و داروی آمریکا در فساد دارویی 

این سازمان دولتی وسیع و گسترده، مسئولیت بهداشت و سلامت مردم آمریکا از طریق وضع قانون، نظارت بر محصولات غذایی، داروهای بدون نسخه و با نسخه، واکسنها، تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و خوراک دام و طیور را بر عهده دارد. مدیر آن توسط رییس جمهور پس از کسب موافقت سنای آمریکا انتخاب می شود.

 BMJ  که سابقا British Medical Journal نام داشت، یکی از مجلات تحقیقاتی پزشکی مستقل و با نفوذی است و با این اعتقاد که : ”حق تقدم با بیمار است”، ”دانش پزشکی باید مستقل و بی طرف باشد”و ” شفافیت، اعتماد می آورد”، به انتشار مقالات، اخبار و دانش تحقیقاتی روز به صورت آنلاین می پردازد. BMJ در سایت خود به تاریخ هفتم جون ۲۰۱۲ تحت عنوان ”چرا باید FDA به اتهام قتل محاکمه شود”، آورده است: در سال ۲۰۱۱ داروهای نسخه ای به صدمات مرگبار یا نقص عضو ۲ تا ۴ میلیون آمریکایی منجر شده است. این یکی از مهیب ترین خطرات برای بشر به دست بشر است.

دارو ۲

  این مقاله می افزاید بنابراین اینکه گفته می شود FDA از این آمار و فاجعه آگاه نیست، پوچ است. این سازمان دولتی می داند و هیچ چیز درباره آن نمی گوید. برای اینکه FDA بی خطر و موثر بودن تمامی داروهای پزشکی را که موجب کشتن آمریکاییها می شود را گواهی و تایید می کند. FDA می داند چون در وب سایت خود اعتراف کرده است که سالیانه ۱۰۰۰۰۰نفر به واسطه داروهای پزشکی کشته   می شوند و بیش از ۲ میلیون نفر از مصرف این داروها صدمات شدیدی می بینند. سایت رسمی FDA را ملاحظه بفرمایید.

در تحقیقاتی که صورت گرفت مشخص شد که اکثر اعضای انجمنها و ارگانهایی که با سلامت و بهداشت سر و کار دارند مانند ” طرح ملی آموزش کلسترول” و انجمن امراض روانی” توسط سازندگان دارو تامین مالی می شوند و بعید نیست که اعضای کمیته متخصصین که به FDA سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد تایید یا رد دارو مشاوره می دهند نیز ارتباط مالی با صنعت دارویی داشته باشند.  طبق خبری که در واشنگتن پست در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۳ درج گردیده، شرکتهای داروسازی برای شرکت در جلسات هیئت کارشناسان که به FDA مشاوره می دهند پول پرداخت کردند. دو پروفسور بنامهای Robert Dworkin از دانشگاه Rochester و Dennis Turk از دانشگاه واشنگتن ۵۰،۰۰۰ دلار برای یک میتینگ دریافت کردند.

بر اساس گزارش تحقیقاتی حیرت آوری که اتحادیه دانشمندان نگران Union of Concerned Scientists ارائه داده است، دانشمندان FDA سازمان غذا و داروی آمریکا خودشان این سازمان را محیط رعب آور، آکنده از سانسور با کلاهبرداری علمی توصیف می کنند. تحقیق بر روی ۹۹۷ دانشمند مشغول به کار در FDA نشان می دهد که ۴۰ درصد آنها از گفتن نگرانیشان از داروهای نسخه ای می ترسند و بیش از یک سوم دانشمندان حتی از اظهار کردن این نگرانیها در داخل سازمان در پشت درهای بسته احساس امنیت نمی کنند.(۵)

اگر به جای این پنج دارو : warfarin, dabigatran, levofloxacin, carboplatin, lisinopril  که طبق آمار در راس داروهای کشنده قرار دارد، صد هزار نفر بر اثر استفاده شیر خام یا ویتامین دی می مردند، چه اتفاقی می افتاد؟ مطمئن باشید تیم SWAT و تانکها به فروشگاههای تغذیه سالم حمله می کردند.

هیچ داروی پزشکی در آمریکا نمی تواند برای استفاده عموم وارد بازار شود مگر اینکه FDA بگوید که آن بی خطر و موثر است. این قانون است. FDA هرماه و هر سال داروهای مختلفی را به تصویب می رساند و داروها سالیانه ۱۰۰۰۰۰ نفر و در طی ده سال یک میلیون نفر را می کشند و FDA و دولت فدرال آمریکا هیچ کاری نمی کنند با اینکه می دانند چه خبر است! این قتل است. سانحه نیست. قتل عام است. هولوکاست است.(۶)

۴- موشهای آزمایشگاهی سازندگان دارو

در داخل آمریکا بی خانمان ها هدف کلینیکهای آزمایشی داروسازان قرار دارند. آنها با پرداخت روزانه ۱۰۰ دلار طی یک دوره معین یکماه تا دو ماهه به استفاده از داروهای آزمایشی تن می دهند. گزارش تکان دهنده از بی خانمان ها و کارتن خوابهای آمریکا را با ذکر اسامی و قصه هایشان در مورد قبول تحت آزمایش قرار گرفتن در قبال پرداخت پول در این لینک بخوانید.

نه تنها افراد بی خانمان بلکه علنا در سایتهای مختلفی مردم را برای داوطلب شدن جهت تست کردن دارو به نام کمک به پیشرفت علم و بهبود بخشیدن امراض صعب العلاج تشویق می کنند. این یکی از نمونه های آن است:

http://www.trials4us.co.uk

از لحاظ برون مرزی نیز این کلینیکها بسیار فعال هستند. هند دومین کشور جهان از لحاظ جمعیت است و مردم هند بخصوص طبقه کم در آمدشان موشهای آزمایشگاهی شرکتهای تولید دارو در غرب شده اند.

دادگاه عالی هند بالاخره علیه این جرم سنگین سازمان یافته وارد عمل شد و به وزارت بهداشت هند دستور داد که برای مجوزهای خود به ۱۶۲ کلینیک آزمایشگاهی جهان که در هند فعالیت می کنند، دلیل محکمه پسند بیاورد.

هند هدف اولیه کارتلهای دارویی می باشد. شرکتهای بزرگ دارویی در کلاهبرداری از دولت هند برای دادن مجوز به آزمایشات new chemical entities) NCEs) ”مواد شیمیایی جدید” موفق بودند. این آزمایشات بیشتر در مناطق روستایی و جوامع فقیر صورت می گیرد. طبق آمار وزارت بهداشت هند، بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، ۱۵۴۲ نفر هنگام آزمایشات کلینیکی فوت کردند.(۷)

۵- آیا مجلات پزشکی، مستقل و منعکس کننده علم مدرن هستند؟

مجله پزشکی Journal of the American Medical Association – JAMA و دیگر مجلات پزشکی در آمریکا ارتباط مولفین مقالات با شرکتهای دارویی را نتوانستند مخفی نگاهدارند و بالاخره این موضوع علنی شد. به عنوان مثال یکی از مولفین مقالات منتشر شده در JAMA که تحقیق بر روی امراض کلیوی را هدایت می کند از اینکه مشاور حقوق بگیر شرکتهای Merck, Bristol-Meyers, Squibb, GlaxoSmithKline, Pfizer بود را مخفی کرده بود. شرکتهایی که برای محصولاتشان به واسطه اطلاعات مندرج در مقالات  بازار تقاضا درست کرده بودند.

مکانیزم آن بدین صورت است که مولف یک تحقیقی از شرکتهای داروسازی پول دریافت می کند و مقاله را در مجله معتبر علمی به چاپ می رساند. سپس شرکتهای داروسازی با استناد به مقالات علمی ، بازاریابی می کنند. آنچه که در خفا است آنست که مولف، حقوق بگیر شرکت داروسازی است. این همان فساد سنتی است با مُهر تایید ”علم مدرن”.  دیگر اینکه بیشتر این مجلات با پول آگهی ها که توسط شرکتهای دارویی پرداخت می شود اداره می شوند. بنابراین یک ارتباط مستفیم مالی بین شرکتهای داروسازی و مجلات علمی وجود دارد و از آنجا که بقایشان به آگهی بسته است قابل اعتماد نیستند.(۸)

۶- ماجرای آنفلوآنزاهای مرغی و خوکی و …

آنفلوآنزای خوکی و تبانی  سازمان بهداشت جهانی WHO) World Health Organization) با شرکتهای داروسازی یکی از مباحث مهم دانشمندان و پزشکان مستقل می باشد.

تخقیق و وارسی مشترک BMJ و BIK در مورد آنفلوآنزای خوکی یا Swine Flu فراگیر و جهانی سال ۲۰۰۹ پرده از شواهدی برداشت که چگونه WHO منافع دانشمندانی که طراح نظریه فراگیر شدن آنفلوآنزای خوکی بودند را مدیریت کرده است. آنفلو آنزایی که منتهی به واکسیناسیون دهها میلیون نفر شد. در این تحقیق آمده است که WHO مکانی شد برای شرکتهای تولید کننده واکسن تا سود هنگفتی از آن بدست آورند.

سوال تخقیق کنندگان این بود چرا WHO توصیه های متخصصینی را که از شرکتهای داروسازی تامین مالی می شوند را پذیرفته است؟ یا چرا این سازمان جهانی از متخصصین آنفلوآنزا که از Roche تولید کننده واکسن oseltamivir و شرکت GlaxoSmithKline تولید کننده واکسن zanamivir پول دریافت کرده اند باید راهنماییهای کلیدی خود را دریافت کند؟

شرکتهای بزرگ دارویی ۴ بیلیون دلار در تولید واکسن آنفلوآنزای خوکی سرمایه گذاری کردند و WHO با تبلیغات و ایجاد ترس در مردم با آنها همکاری کرد. هدف نهایی متقاعد کردن دولتها در سرتاسر جهان برای خرید و انباشتن داروهای آنتی ویروس مثل oseltamivir (Tamiflu) – zanamivir (Relenza) –  Pandemrix vaccines  بود تا سودهای هنگفتی را به جیب بزنند.(۹)

البته این دو دارو در سال ۱۹۹۹ به بازار آمدند ولی کمیته مشاورین FDA در وهله اول آن را به دلیل بی اثر بودن رد کرد. پس از بررسی و تحقیقات دکتر Dr. Michael Elashoff که به پرونده بیماران مبتلا به آنفلوآنزای خوکی دسترسی داشت، ۱۳ نفر از ۱۷ عضو کمیته مشاورین FDA علیه zanamivir  رای دادند و تاثیر این دارو را بیشتر از مشابه آن ندانستند. نظر دکتر این بود که این دارو عوارض جانبی نیز دارد. بنابراین بسیاری از مردم با اینکه توسط دولتشان تحت فشار بودند از زدن هر دو واکسن خودداری کردند و نتیجه این شد که این واکسنهای خریداری شده با مالیاتهای مردم دنیا، هم اکنون در انبارها بی استفاده مانده و خاک می خورند و تاریخ انقضای آنها نزدیک شده است.

گزارش کامل این تحقیق را در این سایت می توانید دنبال کنید.

برای اطلاع بیشتر از واقعیت واکسنهای آنفلوآنزاهای جدید، خود دست اندرکاران این توع واکسنها، منابع خوبی هستند.

جوزف موشه میکروبیولوژیست موساد و متخصص در خلق بیماری گفت: واکسن آنفلوآنزای خوکی یک سلاح بیولوژیکی است.

”Joseph Moshe (MOSSAD Microbiologist): “Swine flu vaccine is bioweapon

دکتر جوزف موشه در یک برنامه رادیویی در آمریکا درباره واکسن H1N1 واکسن آنفلوآنزای خوکی گفته بود که آزمایشگاه  .Baxter International Inc تولید کننده واکسن در حقیقت یک سلاح بیولوژیکی ساخته است و مدعی شد که این واکسن موجب ضعیف شدن مصونیت بدن و در نتیجه بیماری جهان گیر و مرگ انبوه را باعث می شود.  در پی این اظهارات اف بی آی وی را دستگیر کرد و پس از مدتی آزاد شد و چون تبعه اسراییل هم بود، به اسراییل رفت.

طبق مقاله ای در گلوبال ریسرچ ، شرکت بکستر واکسن آنفلوآنزای خوکی را یکسال قبل از شیوع بیماری، به شماره پتنت ۲۰۰۹/۰۰۶۰۹۵۰ A1 ثبت اختراع کرد.

این گزارش ادامه می دهد که بکستر ویروس آنفلوآنزای مرغی را که ژنتیکی مهندسی شده بود را با واکسن آنفلوآنزا مخلوط کرد و به ۱۸ کشور فرستاد. تصادفا آزمایشگاهی در کشور چک تصمیم گرفت که واکسن ها را بر روی چند موش تست کند که همگی در عرض چند روز مردند. بکستر کاملا مطلع بود که واکسنهایش مهلک هستند جون یکسال قبل برروی چند صد نفر بی خانمان لهستانی آزمایش کرده بود و دهها نفر بر اثر آن مردند. پس از تحقیقات انجام شده بکستر آن را پذیرفت و مدعی شد که واکسنها اشتباها آلوده به ویروس آنفلوآنزای مرغی Bird Flu  یا همان Avian Flu بوده و شرکتی که این واکسنهای آلوده را از مرکزش در اتریش توزیع نموده تایید کرد که واکسنهای آزمایشی دارای ویروس H1N1 بودند.(۱۰)

۷- ضدیت شرکتهای داروسازی با درمانهای طبیعی

  Webster Kehr, Independent Cancer Research Foundation, Inc می نویسد: بیشتر بیماران مبتلا به سرطان به دلیل صدمه سلولهای غیر سرطانی توسط شیمی یا پرتو درمانی می میرند، در حالیکه ویتامین laetrile)  B17) درمان این بیماریست.

در آمریکا اداره FDA بر روی کلینیکهایی که با داروی طبیعی مثل ب ۱۷ درمان می کنند فشار می آورد. این موسسه تحقیقاتی مستقل تشریح می کند که ب ۱۷ بهترین روش درمان سلولهای سرطانی است که فقط سلولهای سرطانی را هدف قرار می دهد. جالب است که بدانید در آمریکا خرید قرص ب ۱۷ تقریبا غیر ممکن است و اگر دکتری آن را بخواهد برای مریضش سفارش دهد طبق قانون باید به FDA گواهی دهد که در مطب خود از آن استفاده می کند. بنابراین خرید این ویتامین غیر قانونی است.

این مقاله می افزاید: بهترین منبع طبیعی ب ۱۷ در مغز هسته زردآلو است که بیشتر متخصصین، مصرف روزانه بین ۲۴ تا ۴۰ عدد معز هسته زردآلو را به بیماران توصیه می کنند.

دکتر Dr. Philip Binzel همچنین منابع دیگر این ویتامین درمفیاس کمتر از مغز هسته زردآلو را در هسته سیب، هسته هلو، دانه انگور، دانه ارزن، گندم سیاه، و انواع مختلف توتها و جوانه لوبیا معرفی می کند و می افزاید: FDA مدعی است که لاترایل laetrile سمی است در حالیکه این کذب محض است. لاترایل فقط برای سلولهای سرطانی سمی است.

برای علاقمندان به این موضوع، کتاب World Without Cancer (book)By G. Edward Griffin معرفی می شود.

در راستای مخالفت شرکتهای داروسازی با روشها و مواد طبیعی، مایک آدامز Mike Adams ادیتور سایت مستقل Natural News در مارچ ۲۰۱۴ نوشت : قرص ۱۰۰۰ دلاری هپاتیت در آمریکا، کمتر از ۱۰ دلار در مصر بفروش می رسد. دلیل اینکه فرص هپاتیت سی به نام “Sovaldi” در مصر به قیمت ۱۰ دلار یعنی یک صدم فیمت آن در آمریکا فروخته می شود اینست که FDA به .Gilead Sciences, Inc سازنده داروی Sovaldi انحصار تولید را اعطا می کند و طبیعتا استراتژی شرکت می شود: ”فیمت را هرچقدر که می توانی بالا ببر بعد صورتحساتهای تا ۱۰۰۰ دلاری را برای هر یک عدد قرص برای شرکتهای بیمه ارسال کن”. وی می افزاید: وجود داروهای مدرن برای پول دار کردن شرکتهای بزرگ است نه سالم کردن مردم. FDA و شرکتهای بزرگ داروسازی به طور سیستماتیک در بی اعتبار کردن درمانهای طبیعی که بی خطر، موثر و ارزان هستند تلاش می کنند. برای مثال دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ثابت کرده اند که هپاتیت سی با دو ماده طبیعی catechin و naringenini که حاوی bioflavonoids هستند و  از گیاه گرفته شده  و بدون عوارض جانبی می باشند کاملا درمان می شود.

وی نتیجه می گیرد که: وقتی می گوییم اقتصاد آمریکا از درون منفجر خواهد شد یعنی این سیستم بهداشت انحصاری و طفیلی، موجب چپاول تمامی درآمدها و سرمایه ها و سودهای شرکتهای کوچک می شود و دلیل اصلی بسته شدن شرکتها و اخراج کارکنان در آمریکا اینست که آنها نمی توانند هزینه کمرشکن بیمه سلامت را پرداخت کنند.

این سایت در جای دیگر توصیه می کندکه در مصرف این ۶ دارو حتما تحدید نظر کنید:

Proton pump inhibitors (PPIs) برای ریفلاکس معده که خطر کم خونی و عدم جذب مواد مغذی در بدن را دارد.

Statins برای بیماریهای قلبی و کلسترول که خطردیابت و امراض کبدی و مغزی را به همراه دارد.

Antipsychotics یکی از مرگبار ترین فرصها برای افسردگیهای شدید روحی مانند اسکیزوفرنیا

Opioid  مصرف بیش از حد این مُسکن بیشتر از هرویین و کوکایین می کُشد.

Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) که در خیلی از قرصهای ضد افسردگی موجود است و باعث خونریزی معده، بیماری قلبی و اقدام به خودکشی می شود.

و آنتی بیوتیکها

تماشای مستند Forbidden Cures ارائه شده در این لینک، که به زبان انگلیسی است نیز توصیه می شود.

BIg pharma

نهایت اینکه جبهه سرمایه در آمریکا، سیاستها (چه داخلی و چه خارجی) را شکل می دهد و هرگز انباشته نمی شود. به همین جهت است که همواره به نظم نوین جهانی به منظور هموار کردن مسیر برای چپاول بیشتر با سبعانه ترین شیوه می اندیشد.

راکفلر در سال ۱۹۹۴ گفت: ما در آستانه یک دگرگونی جهانی هستیم. به تنها چیزی که نیاز داریم یک بحران عظیم مناسب و سر بزنگاه است. آنگاه ملتها نظم نوین جهانی را خواهند پذیرفت.

(Project for the New American Century (PNAC که با هدف ”ارتقا رهبری جهانی آمریکا ” تاسیس شد، قبل از انفجار برجهای دو قلو در آمریکا نیز اظهاراتی شبیه راکفلر بیان کرد.

download


منابع:

 1. http://therefusers.com/refusers-newsroom/how-big-pharma-controls-the-fda/#.VFvB7fTF8oY
 2. http://www4.dr-rath-foundation.org/The_Hague/bwdcritical.htm
 3. http://www.unfictional.com/big-pharma-war-on-health
 4. http://vactruth.com/2012/07/09/7-examples-pharma-fraud
 5. http://rense.com/general72/fdasown.htm
 6. http://healthimpactnews.com/2014/why-the-fda-should-be-charged-with-murder-2
 7. http://www.naturalnews.com/042580_India_Big_Pharma_drug_trials.htm
 8. http://www.naturalnews.com/001890.html
 9. http://www.naturalnews.com/043932_big_pharma_world_health_organization_flu_scam.html
 10. http://www.globalresearch.ca/big-pharma-baxter-files-swine-flu-vaccine-patent-a-year-ahead-of-outbreak/14430

5 دیدگاه

 1. سلام
  ” سلامت بشر و تهدیدات بیولوژیکی آمریکا (قسمت سوم: دارو) ”
  با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/37292
  در این سایت انتشار یافت.
  چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
  هدیه سایت “حرف تو” به شما:
  “پیامبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله): هر کس از روی ریا و سَمعه (رسیدن به گوش مردم) و به قصد دنیاخواهی علم بیاموزد خداوند برکتش را از آن می‌گیرد، زندگی‌اش را بر او سخت می‌گیرد و او را به حال خودش وا می‌گذارد، و هر کس که خدا او را به حال خودش وا گذارد هلاک شده است.”
  یا علی

 2. مشکل این مقاله اینه که هم درسته هم نادرست،برای همین واسه کسانی که اطلاع درستی درباره دانش دارو؛پزشکی؛دامپزشکی ندارن جذاب و تئوری توطئه وارانس،
  ببینین مثلا این جمله کاملا درسته که توی واکسنی که قراره جلو آنفولانزای مرغی رو بگیره 100% کلون شده یا خود ویروس تخریب یا غیر فعال شده ی اون پاتوتیپ آنفولانزا وجود داشته باشه.اگر یک مقدار مطالعه درباره علم ایمیونولوژی و سرم و واکسن سازی داشته باشین خودتون متوجه میشین که این حرف که زدین هم درسته و هم غلط.اینکه داخل واکسن اون عامل وجود داشته باشه (کاملا درسته) و اینکه اگر وجود نداشته باشه سیستم ایمنی بدن چجوری میخواد توانایی شناخت عامل پاتوژنو داشته باشه یه سوال بزرگه که نویسنده مقاله باید بیاد توضیح بده درین باره که منظورش ازین جمله های دو پهلو چی میتونسته باشه.

دیدگاهی بنویسید