دسته‌ها
سرمایه سیاست درهای باز

«بزرگترین و بلندترین هتل ایران» : ۱۴ آذر ۱۳۹۳

بزرگترین و بلندترین هتل ایران با طرحی از «زَها حَدید» یکی از معماران مطرح جهان، تا کمتر از چهار سال دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود. ابراهیم پورفرج، رییس یک آژانس گردشگری است که اکنون ساخت این هتل بزرگ و بلند را در تهران آغاز کرده و سرمایه‌گذار اصلی آن به شمار می‌آید. در حال حاضر گودبرداری این هتل به عمق ۷۲ متر انجام شده و فونداسیون آن در حال بالا آمدن است.

بزرگترین و بلندترین هتل ایران با طرحی از «زَها حَدید» یکی از معماران مطرح جهان، تا کمتر از چهار سال دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود.

برای ساخت این هتل به وسعت ۱۶۰ هزار متر مربع با ۵۸ طبقه، ۸۱ سوئیت، ۴۰۰ اتاق و ۱۸ رستوران، ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است. به گفته سرمایه‌گذار این هتل در صورت تأمین تسهیلات از بانک‌ها، این پروژه در کمتر از سه سال آینده آماده می‌شود.

زها حدید، طراح عراقی‌تبار انگلیسی، نخستین زن برنده‌ی جایزه‌ی معماری «پریتزکر» است که ایستگاه قطار سریع‌السیر ناپل ایتالیا، ساختمان مرکزی ب.ام.و ۲۰۰۵ لایپزیگ آلمان، ترن هوایی اینسبروک اتریش و سکوی پرش اسکی برگیسل اتریش از جمله طرح‌های مشهور اوست. «حدید» همچنین فاز دو برج میلاد را که شامل هتل و ساختمان اداری و تجاری می‌شود را طراحی کرده است.

ابراهیم پورفرج، رییس یک آژانس گردشگری است که اکنون ساخت این هتل بزرگ و بلند را در تهران آغاز کرده و سرمایه‌گذار اصلی آن به شمار می‌آید. در حال حاضر گودبرداری این هتل به عمق ۷۲ متر انجام شده و فونداسیون آن در حال بالا آمدن است.

خبرگزاری ایسنا، شناسه خبر: ۹۳۰۹۱۴۰۸۴۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *