بررسی پشت پرده موج اسلام هراسی در گفتگو با منصور کاظمی (عضو هیئت علمی اندیشکده یقین)

این چند سال اخیر یک شیفت و انتقالی صورت گرفت و از طرف برخی افراد مثل ادوارد اسنودن که خواستند نقش انگلیس رو در عرصه بین‌المللی ضعیف نشان بدهند که انگلیس آن قدرت سابق را ندارد. همان‌طور که مستحضر هستید بریتانیا کبیر شامل کشورهای مشترک‌المنافع دنیا شامل ۵۳ کشور بزرگ دنیا هستند این کشورها تحت قیمومیت انگلیس‌اند در این  چند سال اخیر انگلیس خیلی تلاش کرده آن کشورهای مشترک‌المنافع و امپراتوری عظیم سابق دیگر وجود ندارد و این ۵۳ کشور دیگر با هم مشترک‌المنافع نیستند اما نه تنها هستند و این اتحاد بیشتر شده بلکه دو کشور کامرون  و یکی دیگر کشورهای آفریقایی تحت قیمومیت انگلیس درآمدند و تا کنون تنها  فقط بیست کشور است که انگلیس به آن‌ها تجاوز نکرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی؛ منصور کاظمی عضو هیئت‌علمی اندیشکده یقین و مسئول تحلیل و برسی دانشگاه امام حسین (ع) ابراز داشت: اکنون در نگاه غرب، ایران به عنوان خواستگاه تشیع و بیداری اسلامی در کانون پروژه اسلام هراسی قرار دارد درنتیجه پروژه ایران و اسلام هراسی به مهم‌ترین راهبرد جهان استکبار تبدیل گردیده است.

وی اظهار داشت: مجموعه فعالیت‌هایی که غرب انجام می‌دهد علیه اسلام، منشأ آن اهداف امپریالیسم است؛ که به دو کشور برمی‌گردد که اول خود آمریکا و دوم انگلیس است مسئله‌ای  که مشهود است آن است که سالیان سال کشور انگلیس با آن چهره خبیث خود، تحت عنوان روباه پیر اولین و بیشترین جنایات را علیه مسلمانان انجام داد مثلاً  در خود انگلیس حتی در مدارس خود نیز اسلام هراسی وجود دارد.

وی تصریح کرد: این مسئله از دیرباز بوده است و کتاب‌های زیادی در این زمینه منتشرشده از جمله خاطرات لارنس فردی که جاسوس انگلیس در عربستان و کتاب دیگری که می‌توانم اشاره کنم کتاب مستر همفر است که جاسوس بریتانیا در ممالک اسلامی است از این دست کتب که کم هم نیستد خباثت  و مکر این روباه پیر رو نشان می‌دهد.

سیاست آن است که امپریالیسم از انگلیس به آمریکا انتقال یابد

کاظمی در ادامه افزود: این چند سال اخیر یک شیفت و انتقالی صورت گرفت و از طرف برخی افراد مثل ادوارد اسنودن که خواستند نقش انگلیس رو در عرصه بین‌المللی ضعیف نشان بدهند که انگلیس آن قدرت سابق را ندارد. همان‌طور که مستحضر هستید بریتانیا کبیر شامل کشورهای مشترک‌المنافع دنیا شامل ۵۳ کشور بزرگ دنیا هستند این کشورها تحت قیمومیت انگلیس‌اند در این  چند سال اخیر انگلیس خیلی تلاش کرده آن کشورهای مشترک‌المنافع و امپراتوری عظیم سابق دیگر وجود ندارد و این ۵۳ کشور دیگر باهم مشترک‌المنافع نیستند اما نه نت‌ها هستند و این اتحاد بیشتر شده بلکه دو کشور کامرون  و یکی دیگر کشورهای آفریقایی تحت قیمومیت انگلیس درآمدند تا کنون تنها  فقط بیست کشور است که انگلیس به آن‌ها تجاوز نکرده است.

وی اشاره کرد: انگلیس می‌خواهد به آن سمت برود که کشوری دیگر  نقش ابرقدرت را در عرصه بین‌المللی بازی کند و تمام تقصیرها گردن آن بیفتد و زیر سایه آن کشور تمام‌کارهایی که می‌خواهد را انجام بدهد به‌طور مثال در مسئله اسنودن که مطرح کرد آمریکا دارد از تمام کشورها دنیا جاسوسی می‌کند بخصوص سر قضیه آنگلا مرکل چرا کشورهایی مثل آلمان اعتراض‌های بین‌المللی خیلی خاصی نکردند الا اینکه یک مدتی شایعه شد که خانم آنگلا مرکل افسرده شد است.

کاظمی تاکید کرد: قرار است این شیفت صورت بگیرید و افکار از روی انگلیس به آمریکا منتقل شود و انگلیس از طرفی دیگر اهداف خود را جلو ببرد در این بین یکسری کشورها مثل آمریکا و فرانسه و… این نقش انتقال افکار عمومی رو انجام می‌دهند در همین راستا اقداماتی انجام گرفت مانند کشیدن کاریکاتور پیامبر توسط شارلی ابدو و تجاوزاتی که در آمریکا به مسلمانان انجام می‌شود به مانند شهدای چپل هیل و همچنین  به شهادت رساندن  مسلمان عراقی در آمریکا می‌باشد.

وی افزود: برای داشتن تحلیل و بصیرت صحیح این موارد را باید مانند پازل کنار هم چید لذا بسیاری از معادلات و مسائل به راحتی حل می‌شود. چرا در کشوری  چون آمریکا که ادعای دموکراسی و آزادی آن گوش جهان را کر کرده در آن باید نسبت به مسلمانان این تجاوزات صورت گیرد کشوری که از طرفی ادعا دارد با القاعده  و داعش  می‌جنگد و از سوی  آن‌ها را پشتیبانی نظامی می‌کند این بی ثباتی در تفکرات نشان می‌دهد که آمریکا به فکر حقوق بشر نیست و صرفاً یک ژست روشنفکری و ابر قدرتی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به خاطرات هیلاری کلینتون که در کتابش می‌نویسد که هرجا ایرانی‌ها کوتاه آمدند ما محکم تر شدیم و عرصه را برایشان تنگ تر کردیم  یادآور شد: هرگاه مسلمانان کوتاه آمدند آن‌ها گستاخ تر شدند طرح مسائلی چون کاریکاتور مقدسات مسلمانان و.. یک دریافت بازخود که بدانند در آینده تا کجا فشار بیاورند.

 

منبع: سازمان بسیج دانشجویی

8 دیدگاه

  1. سلام
   از حسن نظر شما سپاسگذاریم
   البته در این مدت یادداشت و تحلیل فیلم منتشر شده است، اما همانطور که مطلع هستید در واقع بیش از ۸۰ درصد مطالب سایت مقالات و دست نوشته های دانشجویان کلبه یعنی همان مخاطبان سایت است بنابر این بعضی اوقات که مشاهده می شود سایت دیر به دیر به روز می شود به معنی عدم ارسال مقاله جدید به باشگاه است.
   باتشکر

 1. سلام
  وجود اینهمه اشتباه تایپی در متن از طرف سایت شما دور از انتظاره. اگه انقدر فرصت ندارین که متون رو قبل از انتشار بازنگری و اصلاح کنید خب چه کاریه؟ مجبور که نیستین، تخته اش کنید بره!

  1. با سلام
   ضمن عرض پوزش لازم به ذکر است که این مطلب بازنشر است و مطلب تولیدی نیست و با توجه به این که از منابع معتبر هستند بعضا به آنها اعتماد می کنیم، اما مطالب تولیدی مثل مقالات و تحلیل رسانه همگی نه تنها مورد غلط یابی بلکه مورد ویراستاری کامل قرار می گیرند.

 2. جناب سردبیر ! ضمن تشکر از پاسختون باید عرض کنم اتفاقا لازم به ذکر نیست که مطلب بازنشره چون متاسفانه از داخل متن مشخصه روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی اونو با بی دقتی، غیرحرفه ای و عجولانه تنظیم کرده اما این که نشد دلیل!؟ مثلا اگر اسم ادوارد اسنودن یا آنگلا مرکل رو در متن اصلاح میکردین فکر نمی کنم به جایی برمیخورد. هنوز هم که این اشتباه ها در متن وجود داره و نمیدونم چرا حاضر نیستین اصلاح کنید. به نظرم لازمه حتی مطالب بازنشر رو به دقت غلط یابی و ویراستاری کنید؛ خصوصا متن فوق که عنوان بسیج دانشجویی رو هم خراب کرده با این تنظیم خبرش!

دیدگاهی بنویسید