باشگاه استراتژیست‌های جوان یک‌ساله شد …

screen sho1tباشگاه استراتژیست‌های جوان به عنوان رسانه‌ی اندیشه‌جویان اندیشکده یقین در مهرماه سال ۱۳۹۲ با نام مرجع دانشجویان اندیشکده یقین آغاز به کار کرد. در ابتدا هدف این پایگاه با توجه به خلع رسانه‌ای اندیشکده، تجمیع مباحث استاد حسن عباسی در فضای سایبر بود. در ابتدای امر به علت استقبال گسترده مخاطبان، پهنای باند ورودی به پایگاه مختل شد و مرجع دانشجویان اندیشکده یقین برای مدتی از دسترس خارج شد. در این حین مدیران پایگاه که از ابتدا به صورت کاملا خودجوش اقدام به تاسیس همچنین پایگاهی کرده بودند در تعامل با معاونت سایبر اندیشکده یقین اسم پایگاه را که از سخنان استاد اقتباس شده بود به باشگاه استراتژیست‌های جوان تغییر دادند. از مهرماه ۹۲ تا مهرماه ۹۳ به مدت یک‌سال با بازدید بیش از ۱۲۰ هزار نفر از پایگاه، نام استراتژیست‌های جوان در بین دانشجویان کلبه‌کرامت، همچنین اهالی رسانه و دوست‌داران استاد عباسی به یک نام شناخته‌شده و یک برند رسانه‌ای تبدیل شد به گونه‌ای که برای اطلاع از آخرین اخبار و رخدادهای اندیشکده یقین به این پایگاه رجوع می‌کردند.

مدیران باشگاه در طول یک‌سال تلاش‌کردند تا تمام سخنرانی‌های استاد عباسی به همراه اطلاع رسانی زمان آن را انتشار دهند به طوری که حتی در این مدت موفق‌شدند در پاره‌ای از اوقات از سخنرانی‌های استاد گزارش اختصاصی تهیه کنند. این تلاش گسترده به همراه استقبال مخاطبان از این اقدام نو سبب شد تا «باشگاه استراتژیست‌های جوان» به یک رسانه‌ی رسمی «تحت حمایت و نظارت اندیشکده یقین» تبدیل شود.

در تیرماه ۱۳۹۳ مدیران باشگاه طی یک نشست صمیمانه با استاد عباسی گزارش‌کار ۹ ماهه باشگاه استراتژیست‌های جوان را خدمت استاد ارائه کردند و ضمن استفاده از رهنمودهای ایشان؛ فلسفه وجودی و هدف پایگاه از اطلاع‌رسانی اخبار مرتبط با استاد به رسانه‌ی مستقل برای انتشار مقالات و یادداشت‌های اندیشه‌جویان کلبه‌کرامت تغییرکرد و از این پس باشگاه استراتژیست‌های جوان فضایی است برای تمرین نویسندگی و یک نمایشگاه مجازی برای انتشار افکار و اندیشه‌های استراتژیست‌های جوان امروز و مدیران انقلابی فردا…

حسین وحدت

سردبیر باشگاه استراتژیست های جوان

دیدگاهی بنویسید