اولاند: با تضعیف داعش، جبهه النصره تقویت می‌شود

استراتژی جنگ مذهبی سی ساله در حال حاضر استراتژی اصلی غرب برای مقابله با بسط و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی است، برای مثال در صحبت‌های اخیر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه این موضوع مشهود است. به‌طوری‌که بیان می‌شود با تضعیف یک گروه تروریستی، گروه دیگر فعال می‌شود، چون بنابراین است که این آشوب از نوع طولانی‌مدت و حداقل سی ساله باشد. درحالی‌که عدم توجه به پارادایم جنگ مذهبی سی ساله در منطقه باعث انحراف در تحلیل می‌شود فرد به این نتیجه برسد که از بین بردن داعش، باعث ایجاد آرامش در منطقه می‌شود.

رئیس جمهور فرانسه گفت شکست‌های اخیر گروه تکفیری داعش ممکن است به جسور شدن دیگر گروه‌های افراط‌گرا منجر شود.

رئیس جمهور فرانسه به طور ضمنی از داعش حمایت کرد. رئیس جمهور فرانسه روز شنبه اقدام بین‌المللی را علیه شاخه القاعده در سوریه خواستار شد و هشدار داد: شکست‌های اخیر گروه تکفیری صهیونیستی داعش ممکن است به جسور شدن دیگر گروه‌های افراط‌گرا منجر شود.

اولاند پس از دیدار با سران آمریکا، آلمان، انگلیس، ایتالیا و اوکراین در حاشیه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در ورشو گفت:

داعش در حال عقب‌نشینی است.

بااین‌حال، اولاند خاطرنشان کرد:

ما همچنین باید از اوضاعی که در آن داعش ضعیف‌تر و دیگر گروه‌ها قدرتمندتر می‌شوند، اجتناب کنیم.

داعش که با حملات هوایی و حملات زمینی نیروهای محلی مواجه است، در ماه‌های اخیر سرزمین‌هایی را در عراق و سوریه از دست داده است.

اولاند با درخواست از آمریکا و روسیه، گفت:

ما باید میان خودمان برای ادامه دادن به اقدامات علیه داعش هماهنگی کنیم، اما همچنین اقدام مؤثری را علیه النصره انجام دهیم.

باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین ، همتای روس وی روز چهارشنبه در گفتگویی تلفنی موافقت کردند هماهنگی نظامی بین دو کشور را در سوریه افزایش دهند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهی بنویسید