نخستین ترندگذاری برنامه ششم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران از سوی مرکز بررسی‌های دکترینال منتشر شد + دانلود

دفتر «تِرِند و خط‌ مشی» مرکز بررسی‌های دکترینال، برای تِرندگذاری، ضمن ارزیابی محیط جهانی، نیم‌نگاهی به ترندهای مراکز متعدد خارجی دارد و در داخل نیز با بهره‌گیری از خط‌مشی کلان امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، تِرِندهای جمهوری اسلامی را در افق ۱۴۱۴ ترسیم می‌کند.
“برنامه ششم پیشرفت که بازه‌ زمانی ۱۳۹۹-۱۳۹۴ را در بر دارد، در افق ۱۴۱۴ از چه ترندهایی تأثیر می‌پذیرد؟” این پرسشی است که در متن «فرانمای روندهای برنامه ششم»که از سوی مرکز بررسی های دکترینال منتشر شده پاسخ داده می‌شود.
ترندهای انقلاب اسلامی در افق ۱۴۱۴، توسط مرکز بررسی‌های دکترینال در ابتدای هرماه، به‌روزرسانی می‌شود و این روند هر ماه تا ۱۴۱۴ استمرار خواهد داشت.

[download id=85]

منبع : اندیشکده یقین

13 دیدگاه

  1. اگر منظور شما استفاده از واژه ترند هست باید گفت که فرهنگستان ادب فارسی هیچ کلمه جایگزینی در این باره ارائه نداده است و اگر به غیر از عنوان خبر و تصویر جلد سند، متن آن را هم مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که واژه “فرانمای روند” از سوی مرکز بررسی های دکترینال به عنوان معادل فارسی کلمه “ترند” معرفی و جایگزین شده است.

   ضمنا استاد ادعای تولید علم ندارد بلکه در این زمینه عمل کرده اند.

  1. ترند در زبان فارسی به معنای “فرانمای روند” می باشد، برای توضیحات بیشتر به جلسات کلبه مراجعه فرمایید بیش از 20 جلسه به این موضوع و بومی سازی آن اختصاص داده شده است.

 1. سلام
  ببخشید که مطلبم کاملا بی ربط است …
  حسین آقا چرا کلاس های کلبه پی در پی کنسل می شود ؟
  و احیانا این لغو شدن کلاس ها تا کی ادامه دارد ؟

  با تشکر …

  1. سلام علیکم

   خواهش می کنم.مسئله خاصی نیست، وقفه برای این هست که کار های عقب مونده و تغییرات جدید انجام بشه یک مقدار تدوین جلسات و کار های دیگه جلو بیفته کلاس دوباره برگزار میشه و زمانش معلوم نیست بستگی داره که کی کارها انجام بشه.

 2. سلام
  قرار شده که استاد اعلام کرده بودن دیگه جلسات هرروز برگزار بشه تا زودتر به اتمام برسه !؟ این موضوع بلاخره به کجا رسید ؟
  کلا جلسات با به 1000 عدد برسه ؟

 3. با تقدیر و تشکر فراوان از جناب استاد حسن عباسی،

  این اولین برنامه ایست که بر مبنای ارزشهای ایدئولوژیکی به واقعیتها پرداخته و مکانیزم ها را معرفی نموده است. به عنوان مثال انتخاب انگاره جهانی چهارم جهت سیاست خارجی ایران و یا کاداستر (سرمایه ملکی) و طرح آمایش سرزمین و …

  البته نیازمندیم که به مکانیزم و چگونگی حذف پول رایج (استراتژی اول) در مبارزه با اصالت پول نیز پرداخته شود.

  در قسمت سرمایه علم، ایران با خلأ یک سازمان مقتدر ثبت اختراع که از ابداعات بومی و داخلی حمایت کند مواجه است. همچنین قوه قضائیه ای قاطع لازم است تا با متخلفین و کپی برداران مقابله نماید تا مخترعین به دنبال این نباشند که اختراعات خود را در کشور های دیگر patent کنند.

دیدگاهی بنویسید