NSA؛ مغز جهان

در سال 1388 که استاد حسن عباسی از عمق نفوذ آژانس امنیت ملی آمریکا در شبکه‌های اینترنت و ارتباطی خبر داد کمتر کسی فکر می‌کرد این صحبت‌ها تا به این حد حقیقت داشته باشد. بخشی از این صحبت‌ها را که در مهرماه 90 بیان‌شده را مرور می‌کنیم:

«تأکید می‌کنم که مالک اینترنت در جهان همین سازمان NSA یعنی آژانس امنیت ملی آمریکاست. آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده آمریکا کنار «جاده بالتیمور، در شهر واشنگتن دیسی» در زیرزمین، تأسیسات عظیمی ایجاد کرده است که در مقابل حملات اتمی مقاوم است و آنجا به نوعی مغز جهان را به وجود آورده است. این مرکز 3 میلیارد پیام سایبری را در روز به دقت رصد می‌کند.

ساختمان سازمان NSA در شهر واشنگتن دیسی امریکا
ساختمان سازمان NSA در شهر واشنگتن دیسی امریکا

شبکه اینترنت کاملاً تحت کنترل و رصد سازمان امنیت ملی آمریکا است و اینکه عده‌ای در داخل کشور ما اعتراض می‌کنند که دولت به فضای اینترنت، امنیتی نگاه می‌کند اشتباه است زیرا واقعاً آمریکا از طریق این شبکه همه ما را کنترل می‌کند و همچون پادگان تحت فرماندهی اوست و رئیس این پادگان یک ژنرال در نیروی دریایی آمریکاست که به وزارت دفاع آمریکا مأمور می‌شود، بنابراین باید بدانیم رئیس این شبکه یک نظامی است.

سازمانی تحت عنوان NSA در سال ۱۹۵۳ شکل گرفت. NSA در جهان، اینترنت را به‌مثابه یک شبکه عصبی برای جهان به وجود آورد که به تدریج با ظهور و بروز فناوری‌های جدید، هرگونه تبادل پیام و اطلاعات در جهان از طریق این شبکه اینترنت صورت پذیرد و هرگونه تبادل اطلاعات در اینترنت نیز از طریق مغز جهان (تجهیزات مخابراتی و امنیتی موجود در آمریکا) عبور کرده و پردازش گردد.

NSA تمامی پیام‌ها، تراکنش‌ها، تبادل اطلاعات و … در سطح جهان را از طریق اینترنت و از طریق سوپرکامپیوترهای موجود در بستر سازمانی خود کنترل و پردازش می‌نماید.

جهان امروز دارای مغزی است که تمام اطلاعات در آنجا پردازش و کنترل می‌شود. ما در قالب 300 جلد کتاب، اطلاعات مربوط به همین موضوع را آماده کرده و به دستگاه‌های امنیتی و تصمیم‌ساز ارائه داده‌ایم. وقایع پس از انتخابات سال 88 و روشن شدن نقش توئیتر و فیس‌بوک در شایعه‌پراکنی و پروپاگاندای دشمن را آشکار کرد، بعد از حوادث انتخابات سازمان‌های امنیتی کشور خواستند مسئله نفوذ در این حوزه را بررسی کنیم لذا در کمتر از 45 روز ساختار سازمان NSA را به عنوان مغز سیستم سایبری جهان به عنوان صاحب و مالک اینترنت تهیه کردیم و در طی 2 سال گذشته حدود 100 سخنرانی دانشگاهی، نگرانی خود را از این موضوع تبیین کردیم. آنچه که امروز موجب نگرانی بنده است، این است که ما با نوع گسترده‌ای از بی‌اعتنایی در حوزه فضای سایبری از سوی مسئولان مواجه هستیم در حالی ما باید فضای سایبر حضور داشته باشیم.»[1]

جرج بوش در بازدید از سازمان NSA
جرج بوش در بازدید از سازمان NSA

اگر رسانه‌های مجازی و مکتوب اگر این صحبت‌ها را باور می‌کردند انعکاسی در رسانه‌هایی که برای ترک دیوار خبر مخابره می‌کنند، پیدا می‌کرد. حتی استاد حسن عباسی در برنامه دو نیم ساعت شبکه خبر در سال 90 با موضوع امنیت در فضای سایبری اظهار داشت که موبایل استفاده نمی‌کند و اطلاعات شخصی ایشان در اینترنت نیست یا مخدوش است. در قضاوت و نگاه عرف امروز جامعه، نداشتن موبایل و گوشی هوشنمد و عدم استفاده شخصی در اینترنت تحجر و سختگیری افراطی به نظرمی رسد و لذا ایشان را یکی از نظریه‌پردازان و نیز قربانیان توهم توطئه می‌خواندند. ایشان و همه کسانی (عمداً از طبقه انقلابی و مذهبی جامعه) که به همه چیز بدبین هستند و معتقدند که جهان امروز را مستکبرین با انبوهی از نیرنگ و فریب اداره می‌کنند و نظم نوین جهانی محصول اتاق‌های فکر مستکبرین و ابرقدرت‌ها است و این انبوه نقشه‌های استعماری شبانه روز در سرتاسر دنیا و در تمامی ساختارهای اطلاعاتی اجتماعی سیاسی و حتی محصولات تکنولوژیک در حال پیاده‌سازی است.

استاد حسن عباسی در برنامه دو نیم ساعت با موضوع امنیت در فضای سایبری-شهریور 90
استاد حسن عباسی در برنامه دو نیم ساعت با موضوع امنیت در فضای سایبری-شهریور 90

این نگاه به جهان امروز در نگاه و تفسیر غرب‌گرایان و تجددخواهان وطنی تفکراتی است که زندگی را زهر می‌کند. نشانه تحجر و افکار طالبانی است. و بسط این فکر در اداره جامعه و سیاست باعث عقب‌ماندگی و انزوا و خارج شدن جامعه از مدار رشد و توسعه با معیارهای جهان مدرن می‌شود. باعث ایجاد تنش با جهان می‌شود. باعث قطع رابطه با کشورهای به اصلاح پیشرفته غربی می‌شود.
در کلام روشنفکران و سیاسیون غرب‌گرا و اصلاح‌طلب مضرات این نگاه به جهان امروز و کشورهای غربی و در رأس آن‌ها آمریکا باعث عدم اعتماد به آن‌ها می‌شود و این عدم اعتماد و تنش و بدبینی توهمی باعث عدم استقبال از شرکت‌های بین‌المللی و چندملیتی و عدم سرمایه‌گذاری خارجی می‌شود و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی و رفاه در کشور حاصل نخواهد شد. پس راه کسب خوشبختی برای ایرانیان با تعریف رفاه و لذت، و البته به‌شرط بدون عزت و هویت با هضم شده در فرهنگ دنیوی غرب است. مانند کره، ژاپن، مالزی، عربستان و…

به فرازی از مقاله مشاور رییس‌جمهور آقای سریع‌القلم در مقاله «ایران و جهانی‌شدن، چالش‌ها و راه‌حل‌ها» توجه فرمایید:

محمود سریع‌القلم
محمود سریع‌القلم

«جهانی‌شدن یک جریان و فرآیند نیست. منطق کانونی آن یعنی نوسازی مبتنی بر علم و صنعت و نوآوری از قرن هفدهم شروع شده است. … غرب جغرافیای اصلی این جریان خطی چند قرن بوده که به تدریج از قرن نوزدهم و به طور گسترده‌ای از نیمه دوم قرن بیستم، کل جهان را در برگرفته است.»

«اگر دوباره به معانی سنتی فرهنگ و حاکمیت ملی در جامعه ایرانی برگردیم، تناقض سیاسی و رویارویی مفهومی و منطقی فرآیند جهانی‌شدن با این تعاریف را پیدا خواهیم کرد. به همین دلیل، تعاریف سنتی سیاست و فرهنگ در کشور ما نیازمند تغییراتی هستند تا جهانی‌شدن در مجموعه فرآیند مملکت‌داری در ایران، امری واقعی، اجتناب‌ناپذیر و حتی منطقی تلقی گردد.» (ص 25-26)

«اگر نخبگان سیاسی یک کشور تصمیم گرفتند تا از مخزن ثروت، کار، فن‌آوری و توانایی جهانی بهره‌برداری کنند، به لحاظ سیاسی باید با آن هماهنگ و همسو باشند.» (ص 49)[2]

محمود سریع‌القلم، مشاوره رییس‌جمهور

و البته از مهم‌ترین موانع فکری همسو شدن و هماهنگ شدن سیاسی و فرهنگی برای دسترسی به خزاین آمریکا و اروپا و زرسالاران یهود تفکر استکبارستیزی، تنش‌زایی با ظالمان و جنایتکاران، مبارزه با شیطان بزرگ و ام‌الفساد قرن است و یک کلام تفکر اسلام ناب امام خمینی (ره) است.
از زمان صحبت‌های حسن عباسی درباره در اختیار داشتن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و شنود مکالمات و تصویربرداری وبکم‌ها و جاسوسی از تمام محتوا مکالمات و ارتباطات دهکده جهانی توسط سازمان NSA تا امروز که طبل رسوایی جاسوسی آمریکا به‌عنوان شیطان بزرگ و مستکبر اعظم دنیای مدرن به صدا درآمده است باز هم رسانه‌های داخلی در سکوتی بهت‌آمیز فرورفته‌اند. سال‌ها است که مطبوعات زنجیره‌ای و انبوه نویسندگان و روزنامه‌نگاران و مترجمان و شبه روشنفکران (و طیف سیاسی آن‌ها به نام اصلاح‌طلبان) کشور سعی بر تطهیر افکار و اعمال دنیای غرب برای افکار عمومی کشور داشتند و سعی بر ترسیم جهانی عاری از توهمات و سوظن‌های بی‌مورد و ایدئولوژیک رهبران و متفکران انقلابی و مذهبی کشور برای مردم کشور از طریق روزنامه‌ها و مجلات و فیلم‌ها و کتاب‌ها و مقالات خود داشته‌اند.
اما اکنون که کشورهای اروپایی به علت جاسوسی آمریکا از مکالمات سیاسیون و مردم کشورشان پیگیر شکایات خود از آمریکا هستند و اکنون که اسناد ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گواهی سال‌ها جاسوسی گسترده شیطان بزرگ و ام‌الفساد جهان امروز است به یاد بیاوریم نگاه حکیمانه و فراست باطن بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره): «من شنیدم که گرگ‌ها وقتی که می‌خواهند بخوابند ـ جمعیت هستند و می‌خواهند بخوابند ـ رو به هم می‌خوابند، یعنی یک دایره می‌شود، هیچ‌کدام پشت به هم نمی‌کنند برای اینکه اگر پشت بکنند می‌ترسند آن‌یکی بخوردش. این ابرقدرت‌ها این‌طوری هستند.»[3]

مروری بر این رسوایی تاریخی داشته باشیم:

نشریه گاردین بار دیگر بر اساس مستندات جدید ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، فاش کرد: مقامات کاخ سفید، وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا شماره تلفن‌های رهبران جهان را به آژانس  امنیت ملی این کشور داده‌اند و «ان اس آی»  نیز شماره تلفن‌های  ۳۵ تن از رهبران جهان را شنود می‌کرده است.

فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه در پی اتهامات مبنی بر جاسوسی تلفنی آمریکا از میلیون‌ها شهروند فرانسوی، از باراک اوباما خواست دراین‌باره توضیح دهد.

ادوارد اسنودن، از شنود مکالمات تلفنی شهروندان آمریکایی، سران و همچنین سفارتخانه کشورهای مختلف در واشنگتن پرده برداشت.

ادوارد اسنودن - کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا
ادوارد اسنودن – کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا

پیش‌ازاین نیز مطبوعات مکزیک حقایقی را فاش کرده بودند مبنی بر این که آژانس امنیت ملی آمریکا از نرم‌افزارهای ویژه‌ای برای جاسوسی از برخی از کشورهای آمریکای لاتین استفاده می‌کرده است.[4]

پارلمان اروپا به تعلیق توافق تبادل اطلاعات سوئیفت (اتحادیه جهانی انتقالات بین‌بانکی) با آمریکا رأی داده است. این پارلمان پس از نگرانی‌هایی که افشای جاسوسی‌های اخیر از کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد کرده بود اقدام به این کار کرد. «آمریکا غیرقابل‌اعتماد است» پیام نخستین واکنش رسمی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان به خبر شنود مکالمات تلفنی وی از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا بود.[5] همچنین آنگلا مرکل ضمن انتقاد از آمریکا خواستار امضای یک توافقنامه میان برلین- پاریس با واشنگتن درباره عدم جاسوسی از یکدیگر شد و تأکید کرد جاسوسی از دو متحد بسیار نزدیک واشنگتن سریعاً باید متوقف شود.[6] روزنامه فرانسوی لوموند نیز گزارش داد که آژانس امنیت ملی آمریکا از ۷۰.۳ میلیون تماس تلفنی فرانسوی‌ها در فاصله ۱۰ دسامبر سال گذشته تا ۸ ژانویه ۲۰۱۳ جاسوسی کرده است. به نوشته این روزنامه، شماری از افرادی که هدف جاسوسی بوده‌اند، هیچ ارتباطی با تروریسم نداشته‌اند.[7] این اقدام با برنامه‌ای به نام «US-985D» صورت گرفته است و در قالب آن از پیام‌های متنی نیز جاسوسی شده است. لوموند قبل از آن نیز از جاسوسی گسترده آمریکایی‌ها از شبکه اینترنت در فرانسه خبر داده بود که از جمله اهداف جاسوسی می‌توان به شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اطلاعات بانکی اشاره کرد.[8] رسانه‌های برزیل اسنادی را فاش کردند که نشان می‌داد ایالات‌متحده از ارتباطات رسمی دیلما روسف (رئیس جمهور برزیل)، مشاوران نزدیک به وی و همچنین شرکت نفت «پتروبراس» جاسوسی کرده‌اند. [9]

اسنودن در ماه ژوئن  ۲۰۱۳ اطلاعات فوق محرمانه و طبقه‌بندی‌شده‌ای را درباره برنامه جاسوسی پریزم (PRISM) در اختیار روزنامه گاردین و واشنگتن‌پست قرار داد. طبق این برنامه سازمان امنیت ملی ایالات‌متحده این اختیار قانونی را داشته تا بدون نیاز به حکم قضایی، اقدام به جاسوسی از ایمیل‌ها، مکالمات تلفنی و پیامک‌های شهروندان آمریکایی کند. اسنودن هدفش از انتشار این اسناد را نشان دادن همکاری نزدیک غول‌های تکنولوژیک جهان، از جمله گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت با نهادهای اطلاعاتی در ایالات‌متحده در سه سال گذشته دانسته بود. [10]

روزنامه اسپانیایی «آل پاییس» نیز پیش‌ازاین با استناد به اظهارات محافل امنیتی اسپانیا گزارش داده بود، پیش‌بینی می‌شود در اسپانیا میلیون‌ها مکالمه تلفنی شنود شده و در مورد میلیون‌ها ایمیل و SMS نیز جاسوسی انجام گرفته است. گفته می‌شود آمریکا اطلاعات مربوط به ایمیل، فیس‌بوک و توییتر کاربران اسپانیا را نیز ضبط و گردآوری نموده است.

طبق اخبار منتشره واحدی به نام« S2C32 »که مسئول اروپا بوده تلفن‌های مرکل و بسیاری از شخصیت اروپایی را شنود کرده است. بر اساس سند محرمانه‌ای به تاریخ سال ۲۰۱۰، واحدهای مشابهی که در سال‌های پایانی دهه ۱۹۷۰ پایه‌گذاری شده‌اند، در ۸۰ نقطه مختلف جهان برای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا جاسوسی می‌کنند. در این میان ۱۹ پایگاه در قاره اروپا قرار داشته و در پاریس، مادرید، رم، پراگ و ژنو مستقر می‌باشند. [11]

خود ادوارد اسنودن، افشاگر اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا گفته است که «آژانس امنیت ملی آمریکا شالوده‌ای بناکرده است که اجازه می‌دهد همه‌چیز رهگیری شود. با چنین قابلیتی بخش اعظمی از مکالمات افراد به صورت خودکار و بدون هدف‌گیری در دسترس خواهد بود. نمی‌خواهم در جامعه‌ای زندگی کنم که چنین چیزهایی را در درون خود دارد.»

لورتا سانچز، یکی از قانون‌گذاران آمریکا گفت که افشای اخیر جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی از سوی اسنودن تنها «قطره‌ای از یک دریا» را به رخ کشیده است[12].

اکنون که آشکار شده است که گوگل، فیس‌بوک و توییتر و…به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیای IT و گسترده‌ترین شبکه‌های اجتماعی مجازی بَرده و جاسوس دولت آمریکا بوده‌اند. اکنون که اسناد شنود مکالمات مردم این جهان مدرن تکنولوژیک توسط کدخدا و ارباب طاغوتی‌اش منتشر شده است. اکنون یکی از صد برگ رسوایی شیطان بزرگ منتشر شده است و به کارنامه سیاه و قرمز دولت آمریکا اضافه شده است باید از روشنفکران وطنی پرسید که به چه سخنی ایمان میاورید؟ چه زمانی زمان بیداری از توهم متوهم خواندن انقلاب و انقلابیون است؟ چه زمانی شهامت آن را خواهند داشت که بجای تبلیغ، تطهیر و توصیه به سبک زندگی متوهمانه و غریزی مدرن و ساختارها و نظام‌های مقلدانه و باطل از دنیای غرب مدرن اومانیست، عمر، اندیشه، قلم و بیان خویش را صرف شناخت واقعیات تلخ جهان امروز از جمله طرح و نقشه اربابان طاغوتی دنیای مدرن بکنند و برای برون‌رفت و غلبه بر این ساختارها و سیستم‌های طاغوتی به تلاش گران فکری فرهنگی جبهه مقدس انقلاب اسلامی بپیوندند و برای ایجاد ساختارها و نظام‌های اقتصادی و فرهنگی توحید محور مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب (قران و اهل‌بیت) تلاش کنند که غایت و ماهیت انقلاب جمهوری اسلامی ایران برای رفع فتنه از عالم است نه برای تنش‌زدایی از صاحب NSA!


 پی‌نوشت:

[1] سایت خبری فارس، کد خبر: 13900701000164

[2] سایت خبری فارس، کد خبر: 13931002000161

[3] صحیفه امام خمینی ، جلد ۱۷ ، صفحه ۳۸۴

[4] http://www.irinn.ir/news/31854

[5] روزنامه کیهان-4/8/92

[6] سایت خبری دانشجو، کد خبر: 69934

[7] سایت خبری مهر، کد خبر: 2404409

[8] سایت خبری تسنیم، کد خبر: 730244

[9] سایت خبری مهر، کد خبر: 2404409

[10] سایت خبری مهر، کد خبر: 2404409

[11] سایت خبری خبرانلاین، کد خبر: 4949

[12] سایت خبری جهان‌نیوز  31خرداد 1392

7 دیدگاه

 1. یه رمان نویس پلیسی امریکایی(که حتی شیفتگیش به فراماسونری و صهیونسمو به وضوح توی رمانهایی مثل کد داوینچی نشون داده) قادر به درک و توضیح و پذیرش چنین توطئه هایی از کشورش هست.ولی روشنفکر ایرانی مثل همیشه کاسه ی داغتر از آش تملق و نوکر صفتی فکریه متاسفانه

 2. به ن نظر من امریکا با شروع حمله فرهنگیش دوتا کار رو کلید زد یک اینکه حمله مستقیم فرهنگیش رو از قبیل: فرهنگ و دلار و … رو به بقیه کشور ها تحمیل کرد هم یه سپر دفاعی برای خودش ساخت اینطور که وقتی از تجهیزاتش صحبت میکنن همه یا فکر میکنن توهمه یا اصلا غیر قابل رسیدنه …

 3. بدبختی مسئولان ایران اینه که با مواجهه با پدیده های جدید از قدیم(فیلم و سی دی و تلویزیون و ماهواره و فیس بوک و واتساپ و…) سیستم” دست نزن جیزه “رو پیاده می کنن و همه ی توانایی استدلالشون رو روی این موضوع قرار می دهند انگار آینده پژوهیشون بایاس داره و فقط روی مسائل حزبی تنظیم شده. صهیونیستها که به نظرم از نظر عقیدتی از عقب مونده ترین جوامع هستند وقتی به این چیزا می رسه ازش در جهت منافعشون استفاده می کنند و اون قسمت خوبه شو مدیریت می کنن.

 4. سلام
  اگر دیگه با گوشی اندروید وارد اینترنت نشیم و از یک گوشی معمولی ایرانی استفاده کنیم، اونوقت اطلاعات‌مون حفظ میشه؟
  استفاده از لپ تاپ چطور باید باشه؟ آیا اون قسمتی که به جای موس از آن استفاده میشه اثر انگشت ما رو برداشته؟

  1. سلام
   متاسفانه هیچ طوری نمیشه اطلاعات رو حفظ کرد
   فقط میشه اطلاعات کمتری رو از خود به جا گزاشت و یا اطلاعات متناقض و متفاوت و اکانت های با اسامی مختلف استفاده کرد و در هر کدام ازین آواتار ها به نحوی عمل کرد که شخصیت دیگه رو به نمایش گذاشت! که کار خیلی سخت یه! ولی ممکنه! ضمنا در استفاده از خبرکزاری ها هم باید هم از موافق ها و هم از مخالف ها دیدن کرد!
   همه صفحات لمسی به احتمال زیاد اثر انگشت رو ثبت می کنند.
   چشمی لپ تاپ رو باید پوشاند و هر چه کمتر از دوربین و همچنین امکانات ضبط صدا استفاده بشه بهتره! که صوت و تصویری از کاربران در شناسایی شخصیتشون بسیار برای سازمان های امنیتی با ارزشه!

دیدگاهی بنویسید