اطلاعیه‌ی معاونت آموزش اندیشکده یقین در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت | باشگاه استراتژیست‌های جوان

اطلاعیه‌ی معاونت آموزش اندیشکده یقین در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت

اطلاعیه‌ی معاونت آموزش اندیشکده یقین در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت

اطلاعیه‌ی معاونت آموزش در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت، و شرایط حضور داوطلبین جدیدالورود (و:۱)

نظر به ثبت‌نام تعداد کثیری از داوطلبین جدید برای شرکت در دوره‌ی کلبه‌ی کرامت، و با توجه به گذشت ۵۶۰ جلسه از دوره‌ی نخست کلبه با کرسی‌داری استاد حسن عباسی، و به دلیل نبود فرصت کافی جهت مطالعه‌ی دروس و علوم طرح‌شده در آن دوره‌ قبل از حضور در کلاس‌ها، معاونت آموزش تصمیم گرفت دوره‌های بعدی کلبه‌ی کرامت را برگزار نماید.

میانه‌ی هر فصل از سال، دور جدیدی از کلبه‌ی کرامت، آغاز می‌شود و تدریس تمامی جلسات کلبه، ‌از ابتدا شروع، و به موازات دوره‌ی یکم ادامه می‌یابد. در حال حاضر، تاریخ آغاز دوره‌ی دوم،‌ مصوب شده است و تاریخ بقیه‌ی دوره‌ها نیز متعاقباً اعلام خواهد شد. نیز هر دوره دارای یک استادراهنما می‌باشد که ضمن مدیریت دوره، پشتیبانی علمی آن دوره را نیز عهده‌دار است. قوانین دوره‌ها به قرار زیر می‌باشد:

 1. نحوه‌ی برگزاری: چینش دروس دوره‌ی دوم کلبه‌ی کرامت، متفاوت از دوره‌ی یکم می‌باشد و در جلسات ابتدائی، مباحثی مطرح می‌شوند که به اندیشه‌جو دیدگاهی کلی نسبت به ساختار کلبه‌ی کرامت ارائه نماید؛ سپس هر کدام از روی‌کردها تدریس می‌شوند؛ و در نهایت، مباحث عمومی. در هر جلسه، نخست فیلم تعلیم‌شده آن جلسه توسط استاد عباسی پخش می‌شود و سپس استادراهنمای دوره، مطالب مکمل را شرح داده و در آخر، به سؤالات و شبهات اندیشه‌جویان در خصوص مباحث مطروحه پاسخ می‌دهد.
 2. مخاطبین: داوطلبینی که می‌توانند، و اندیشه‌جویانی که باید دوره‌ی دوم را شرکت کنند عبارت‌اند از:
 • یکم: اندیشه‌جویانی از دوره‌ی یکم که گواهی سطح۱ کلبه را دریافت کرده‌اند، و مایل‌اند جهت اخذ سطح۲ اقدام نمایند، باید در جلسات دوره‌ی دوم شرکت نمایند.
 • دوم: اندیشه‌جویانی از دوره‌ی یکم که از اواسط دوره به کلبه پیوسته‌اند و جلسات ابتدائی را ندیده‌اند، باید در دوره‌ی دوم شرکت نمایند تا نسبت به صدور گواهی سطح۱ آنها اقدام شود.
 • سوم: داوطلبینی که تاکنون در دوره‌ی یکم کلبه شرکت نداشته، یا زیر ۱۵ جلسه شرکت داشته و مشمول قانون گذراندن پیش‌نیاز بوده‌اند اما آمادگی لازم جهت مصاحبه را پیدا نکرده‌اند، بر اساس قانون جدید، می‌توانند و مجازند در دوره‌ی یکم به عنوان «مستمع آزاد» شرکت کنند اما برای آن‌ها کد اندیشه‌جویی صادر نخواهد شد و حضوروغیاب آن‌ها ثبت نمی‌شود و هیچ گواهی دریافت نخواهند کرد مگر این‌که در دوره‌ی دوم به بعد شرکت نمایند و به عنوان اندیشه‌جوی آن دوره تعریف شوند.
 1. شرایط و قوانین حضور در دوره‌های کلبه‌ی کرامت:
 • داوطلبینی که تا کنون در دوره‌ی یکم کلبه‌ی کرامت شرکت نداشته‌اند، یا شرکت کرده‌اند اما تعداد جلسات حضور آنها زیر ۱۵ جلسه بوده است و مصاحبه هم نداده‌اند، و نمی‌خواهند همواره به صورت «مستع آزاد» شرکت کنند بلکه تمایل دارند کارت اندیشه‌جویی داشته باشند و گواهی‌های ده‌گانه را دریافت دارند، باید اندیشه‌جوی دوره‌ی دوم یا دوره‌های بعدی کلبه شوند. به این اندیشه‌جویان، به مدت ده هفته، «کارت اندیشه‌جوی مهمان» تحویل می‌گردد و در صورت استمرار در حضور سر کلاس‌های دوره‌ی دوم، کارت آنها به «کارت اندیشه‌جویی دوره‌ی دوم» تغییر می‌یابد.
 • اندیشه‌جویان دوره‌ی دوم، می‌توانند همزمان در دوره‌ی یکم نیز به عنوان «مهمان» شرکت کنند و حضوروغیاب شوند اگر و تنها اگر به صورت مستمر در کلاس‌های دوره‌ی دوم حضور داشته باشند؛ بدیهی است اگر شرکت‌شان در کلاس‌های دوره‌ی دوم، همراه با تعلل و غیبت باشد (هرچند دوره‌ی یکم را با جدیت دنبال کنند)، پس از عبور از حدّ غیبت مجاز، سیستم حضوروغیاب به صورت خودکار، حضور آنها در دور دوم را ممنوع، و کارت اندیشه‌جویی دروه‌ی دوم آنها را باطل می‌نماید و وضعیت آنها به همان حالت «مهمان بدون ثبت حضوروغیاب و دریافت گواهی» برخواهد گشت و کارت مذکور نیز اخذ خواهد شد.
 • میزان غیبت غیرمجاز در دوره‌ی دوم، دو جلسه در هر ده جلسه می‌باشد. غیبت در هر جلسه، باید به‌وسیله‌ی حضور در همان جلسه در دوره‌ی بعد، و گرفتن نامه‌ی حضور از استادراهنمای آن دوره، و تحویل آن به استاد دوره‌ی خود، جبران گردد.
 • به روال دوره‌ی یکم کلبه‌ی کرامت، ضبط صوتی یا تصویری جلسات دوره‌های بعد نیز ممنوع می‌باشد.
 • تاریخ آغاز دوره‌ی دوم، یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه، و زمان کلاس‌ها، از ساعت ۱۴ تا ۱۸ می‌باشد و هر هفته دنبال می‌شود.
 • ثبت‌نام برای دوره‌ی دوم، در همان روز یک‌شنبه، قبل از آغاز کلاس صورت می‌پذیرد. آوردن کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، یک قعطه عکس در روز ثبت‌نام،، و تحویل هزینه‌ی صدور کارت،، و پرکردن برگ مشخصات فردی برای کسانی که اندیشه‌جوی دوره‌ی یکم کلبه نیستند، الزامی است.
 • تاکید می‌شود که قانون مطالعه‌ی پیش‌نیازها و سپس مصاحبه‌دادن جهت شرکت در دوره‌ی نخست کلبه‌ی کرامت، از این تاریخ، ملغی اعلام می‌گردد و فقط کسانی که تا هفته‌ی پیش مصاحبه داده‌اند، مشمول آن گردیدند.
 1. ابزارهای کمک‌آموزشی: علاوه بر فیلم تعلیمی استاد عباسی که در جلسات دوره‌های دوم به بعد پخش می‌شود و از انتشارات نیز قابل اخذ می‌باشد، پلت‌های هر جلسه نیز به صورت رنگی پرینت‌شده، در انتشارات موجود است و اندیشه‌جویان می‌توانند برای یادداشت‌برداری، از آنها استفاده کنند. ضمناً اگر در جلسه‌ی مذکور، فیلم یا مستند یا کتاب یا مقاله یا سند دیگری مورد مداقه قرار گرفته باشد، در صورت امکان و وجود، معاونت آموزش آن را برای دسترسی اندیشه‌جویان، به انتشارات تحویل می‌دهد.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

14 دیدگاه برای "اطلاعیه‌ی معاونت آموزش اندیشکده یقین در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت"

اطلاع‌رسانی
avatar

مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بالاترین رای
اندیشه جو
مهمان
اندیشه جو
1 سال 8 ماه پیش

ببخشید یک سوال داشتم
شرط اخذ گواهی سطح ۱ چیست؟
من بیش از ۵۰ جلسه حضور داشته ام
آیا گواهی سطح ۱ می توانم دریافت کنم؟

manimirzapour
مهمان
manimirzapour
1 سال 8 ماه پیش
با عرض سلام وخسته نباشید.نمیدوم این ایمیلمو چه کسی باز میکنه،اما خواهش میکنم از شما این پیامو به استاد برسونید که سربازان روح الله همونایی که تو گهواره بودن امروز بزرگ شدن.برادر یه انتقاد هم بکنم به این شیوع جدید شما.من الان سه سال هست دنبال این کلاسها هستم و سی دی هاش رو میگیرم بچه ها برام دانلود میکنن چه سختی میگیرم مطمئن هستم مثل من خیلیها هستن خواهش میکنم فیلمبرداری کنید و دی وی دی کنید یا من الان رفتم هارد خریدم فقط واسه کلاسای استاد،بخدا هزینتون یکم پایین بیاد البته میدونم زحمت میکشید حقتون خست دستتونم درد… مشاهده ادامه نظر »
ف.ا
مهمان
ف.ا
1 سال 8 ماه پیش
سلام ، جایی از متن گفته نشده که دیگه فیلم برداری نمی شه و البته اگرم نشه ما همین تعداد جلسه که حدودا ۵۵۰ یا بیشتر میشه رو گوش بدیم و بفهمیم و عمل کنیم کفایت میکنه شما که نمی تونید هزینه بدید سایت رو برای چی گذاشتن برای اینکه کسایی که دسترسی ندارن بتونن دانلود کنن به جای اینکه این حرف ها رو بزنید می تونید دنبال راهکار های مختلف باشید مثلا چند نفر بشید و جلسات رو تقسیم کنید و هر کس تعداد مشخص شده برای خودش رو دانلود کنه و به هم دیگه بدید یا اگه اینترنت… مشاهده ادامه نظر »
سامان خمارلو
مهمان
سامان خمارلو
1 سال 8 ماه پیش
تورا بخدا اینطور نکنید یواش یواش دارید قوانین دست و پا گیر دانشگاهی ایجاد می کنید یکم دیگر بروید جلوتر لابد میخواهید کنکور برگزار کنید و کلاس کنکور و تست زنی برای امتحانات اندیشکده ایجاد کنید و شهریه و افزایش شهریه و افزایش تعداد شعب اندیشکده ابتدا در تهران و بعد در شهرستانها و………والله قسم نا امید شدیم تنها روزنه امید ما به اندیشکده خلوص ان بود که این خلوص با سیاست های تعدیل ( دوران سازندگی) در حال ازبین رفتن است. من از استاد حسن عباسی خواهش میکنم مانع این مسائل شوند. من البته عذرخواهی میکنم که با این… مشاهده ادامه نظر »
ف.ا
مهمان
ف.ا
1 سال 8 ماه پیش
من از شما عذر خواهی میکنم که با این صراحت جواب میدهم ، اتفاقا نظم دادن به نحوه ی حضور افراد خیلی اتفاق خوبی هست. این قسمت حرفتون (لابد میخواهید کنکور برگزار کنید و کلاس کنکور و تست زنی برای امتحانات اندیشکده ایجاد کنید و شهریه و افزایش شهریه و افزایش تعداد شعب اندیشکده ابتدا در تهران و بعد در شهرستانها و) خیلی بی ادبی می باشد یه جوری نوشتید انگار استاد از این تصمیمات بی خبراند و حالا قرار هست باخبر بشوند و مانع شوند . انگار قرار اندیشکده بشه مثل دانشگاه ازاد . خیلی ببخشید یه جوری نوشتید… مشاهده ادامه نظر »
سروش
مهمان
سروش
1 سال 8 ماه پیش

با عرض سلام
زمان برگزاری دوره دوم رو نمیشه به عصر پنجشنبه تغییر بدید؟ یعنی بعد از جلسه تدریس و پرسش و پاسخ مربوط به دوره یکم، بلافاصله جلسه مربوط به دوره ی دوم رو شروع کنید؟ اینطوری هم کار توی یه روز خلاصه میشه، هم اینکه اونایی که دانشجو هستن راحت تر میتونن حضور پیدا کنن.

ف.ا
مهمان
ف.ا
1 سال 8 ماه پیش

دوباره عذر خواهی میکنم به خاطر اینکه خیلی صریح نظر دادم / منم اولش که این قوانین گذاشته شد خیلی ناراحت شدم ولی بعد به این نتیجه رسیدم که اگر از نعمت و روزی که خدا برام میفرسته درست استفاده نکنم ممکنه این رزق و روزی ازم گرفته بشه پس به جای اینکه ناراحت بشم باید سعی و تلاشم رو زیاد کنم

سامان خمارلو
مهمان
سامان خمارلو
1 سال 8 ماه پیش

ف. ا عزیز اگر هم با حرفهای من مخاف هستی حداقل مودبانه به من تذکر بده لزومی ندارد که با توهین به من پاسخ بدهی. من نه استراتژیست هستم نه هیچ فرد خاصی. من فقط یک دوستدار علم هستم از دنیا هم توقعی ندارم . اگرهم شما فکر میکنی حرف بدی زدم بگذار بحساب بیسوادی من. این همه توهین و تحقیر نثار من کردی که به من بگویی من بیسوادم !!! من خودم اعلام میکنم بیسوادم .شما که بزرگواری دست من بیسواد را بگیر و راهنمایی کن.

ف.ا
مهمان
ف.ا
1 سال 8 ماه پیش
من به شما توهین نکردم به نوشتتون پاسخ دادم اگر دقت میفرمودید عنوان کردم که طوری نوشتید که این برداشت ها ازش میشه /ضمنا من نگفتم شما بیسوادی شما هم یک اندیشه جو مثل همه ی ما هستید / اول به خودم میگم ، دچار خود استراتژیست بینی هستیم و خودمون رو از اصل کاری که این چیز ها رو به ما یاد داده انگار بالاتر می بینیم / در مورد راهنمایی ۳ نکته ی مهم گفتم در سه تا پاسخی که گذاشتم اول اینکه یه استراتژیست در هر شرایطی به حرکتش ادامه میده و برای مشکلاتش راهکار پیدا می… مشاهده ادامه نظر »
محمد
مهمان
محمد
1 سال 8 ماه پیش

سلام
ببخشید من بیش از نصف پیش نیاز ها رو دیدم و به جد پی گیر بودم و چون تند تند امتحان داشتیم دیدن آن ها عقب می افتاد. الان اگه من بخوام بیام تو جلسات کلبه باید چی کار کنم؟ من کمتر از ۱۵ جلسه اومدم. و یک سوال دیگه ! استاد از این به بعد یکشنبه ها تدریس می کنن؟

مصطفوی
مهمان
مصطفوی
1 سال 8 ماه پیش

با عرض سلام خدمت همه ی افرادی که دغدغه اسلام عزیز رو دارند و برای رضای پروردگار متعال تلاش می کنند. می خواستم بدونم برای ما شهرستانی ها امکان شرکت در جلسات بطور غیر حضوری وجود داره؟ اگر هست چطوری؟

s.gh
مهمان
s.gh
1 سال 8 ماه پیش

باسلام ,وقت بخیر
من به مدت ۴۷جلسه در کلاس های پنجشنبه شرکت کردم,توی این مدت هم فرصت امتحان دادن پیدا نکردم,به دلیل سکونت در شهرستان امکان حضور در کلاس های دوره اول و دومو هم ندارم .میشه لطفا راهنماییم کنید

علیرضا
مهمان
علیرضا
1 سال 8 ماه پیش

سلام و خسته نباشید
من که چند بار اطلاعیه رو خوندم ولی نفهمیدم چی به چی هست.
ایکاش قبل از درج هر اطلاعیه ای، اون رو به چند نفر که در جریان نیستند نشون بدین، اگه منظور رو متوجه شدن، اون موقع اطلاعیه رو روی وبسایت بذارین. چون خیلی از پیش فرض ها رو شما میدونین و نمینویسین در حالیکه بقیه از اون پیش فرض ها اطلاعی ندارن و در نتیجه منظور اطلاعیه رو متوجه نمیشن.
با تشکر از زحمات شما

wpDiscuz