مهدی جهانگیری (رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران) : ۱۶ آذر ۱۳۹۵

مهدی جهانگیری (رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران):

در بیست و ششمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق تهران اظهار امیدواری کرد که دوره مدیریت وی بر این سازمان طولانی‌مدت باشد تا بخش خصوصی صنعت گردشگری بتواند در کنار دولت، برنامه‌ریزی‌ها و دستیابی به اهداف توسعه‌ای این صنعت را به طور منسجم و پیوسته به پیش برد.

مهدی جهانگیری در سخنان خود، بر ایجاد نهضت ملی صنعت گردشگری در کشور تاکید کرد که به گفته وی، این نهضت تنها با تعامل دولت و بخش خصوصی شکل خواهد گرفت. او با اشاره به اینکه ارزش درآمد صنعت گردشگری ایران در حال حاضر به ۸ میلیارد دلار رسیده است، افزود: کسب این درآمد در شرایطی به دست آمده است که طی سال‌های اخیر، اقتصاد کشور و فعالان این عرصه با مشکلات متعددی رو به رو بوده‌اند، با این وجود کماکان شاهد بی‌توجهی دولت به این صنعت و فعالان این حوزه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، نسبت به نبود هتل‌های پنج ستاره در پایتخت انتقاد کرد و گفت: در استانبول نزدیک به ۸۰ هتل پنج ستاره و در امیرنشین دبی نیز با ۲ میلیون نفر جمعیت، بیش از ۸۰ هتل پنج ستاره به گردشگران خدمات می‌دهند اما در تهران پس از گذشته ۳۸ سال از انقلاب اسلامی، هنوز ضعف بسیار بزرگی در این زمینه وجود دارد و نمود آن در تعداد هتل‌های ساخته شده بارز است.

وب‌سایت گروه گردشگری مالی

دیدگاهی بنویسید