دسته‌ها
سیاست درهای باز

مسعود سلطانی‌فر (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) : ۱۱ مهر ۱۳۹۵

برای نخستین‌بار در تاریخ کشورمان تمامی مسئولان و تصمیم گیرندگان کشور به این باور رسیدند که باید از ظرفیت‌های حوزه گردشگری استفاده مطلوبتری شود و در واقع گردشگری می‌تواند یکی از مهمترین محورها برای رشد و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.از جمله مزیت‌های مهم کشور وجود امنیت پایدار، ثبات سیاسی، اجتماعی زمینه لازم را برای ورود سرمایه خارجی و یا با منشاء خارجی را فراهم می‌کند.

مسعود سلطانی‌فر (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری):

در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت گردشگری در سالن اجلاس سران:

  • برای نخستین‌بار در تاریخ کشورمان تمامی مسئولان و تصمیم گیرندگان کشور به این باور رسیدند که باید از ظرفیت‌های حوزه گردشگری استفاده مطلوبتری شود و در واقع گردشگری می‌تواند یکی از مهمترین محورها برای رشد و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.
  • از جمله مزیت‌های مهم کشور وجود امنیت پایدار، ثبات سیاسی، اجتماعی زمینه لازم را برای ورود سرمایه خارجی و یا با منشاء خارجی را فراهم می‌کند.
  • واقعیت این است که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و به ویژه توافق جمهوری اسلامی ایران و لغو تحریم‌های ناعادلانه و برکات برجام روند ورود گردشگران خارجی به ایران شتاب قابل ملاحظه ای داشته است شمار ورود گردشگران غربی از کشورهای مختلف به ایران تا سه برابر افزایش پیدا کرده و رشد عمومی گردشگری ورودی ایران در سه سال گذشته میانگین به ۱۰ درصد در سال رسیده است که بیش از دو برابر میانگین جهانی است.
  • برنامه‌ریزی برای ساخت و بهره‌برداری از ۳۰۰ هتل چهار و پنج ستاره برای پنج سال آینده تا سال ۱۴۰۰ صورت گرفته و بخش خصوصی داخلی در این زمینه با تمام توان و اعتماد به میدان آمده است و عملیات اجرایی ۱۷۰ هتل چهار و پنج ستاره آغاز شده است.

کل منابع و تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از ۱۷۵۰ پروژه در دست اجرای بخش خصوصی در حوزه گردشگری کشور با حجم سرمایه‌گذاری معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان برابر با ۱۰ میلیارد دلار در حال احداث است.

خبرگزاری تسنیم، شناسه خبر: ۱۲۰۲۴۸۷ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *