مایکل لدین: باید در ایران ناآرامی به راه بیاندازیم | باشگاه استراتژیست‌های جوان

مایکل لدین: باید در ایران ناآرامی به راه بیاندازیم

مایکل لدین: باید در ایران ناآرامی به راه بیاندازیم

«مایکل لدین» مشاور اسبق امنیت ملی و چهره‌های سرشناس محافظه‌کاران آمریکایی روز دوشنبه با انتشار یادداشتی در نشریه «ویکلی استاندارد»، نوشت واشنگتن باید به دنبال ایجاد ناآرامی در ایران باشد. وی که پیش از این هم بارها از توسل به اقدام نظامی یا ایجاد انقلاب رنگی در ایران حمایت کرده، با اشاره به نفوذ روزافزون ایران در منطقه، نوشته است: «اگر می‌خواهید رژیم ایران کمتر به دنبال جنگ باشد، اسلحه را به سمت شقیقه‌اش هدف بگیرید. بهتر است که بقای رژیم را در معرض تهدید قرار دهید. نیازی به ناو هواپیمابر، هواپیما یا حتی نیروی ویژه وجود ندارد، تنها چیزی که لازم دارید اراده حمایت از ایران آزاد است.»

عضو بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا که از دسته‌کم از سال ۲۰۰۲ به بعد نظام ایران را در آستانه سقوط دانسته و مدعی شده است که ایرانی‌ها آماده «انقلاب» هستند، بار دیگر نوشته است که زمینه‌های بروز ناآرامی وجود دارد. وی ادعا کرده است که ایران اکنون در مرحله‌ای است که به آن «وضعیت پیش از انقلاب» گفته می‌شود.

وی با بیان اینکه ساختار اطلاعاتی آمریکا در گزارش‌های خود چنین تصویری از ایران ارائه نکرده و واشنگتن نیز گوش شنوایی برای این مسئله ندارد، نوشته است: «به هر حال، حمایت غرب از تغییر رژیم، که از مدت‌ها قبل معقول‌ترین و ستوده‌ترین سیاست در قبال ایران به شمار می‌رود، بار دیگر به هرکسی که می‌خواهد گامی بلند در مسیر یک سیاست معقول بردارد، چشمک می‌زند.»

لدین در پایان مدعی شده است که «میلیون‌ها ایرانی»، اکنون «در انتظار اندکی حمایت از جانب ما و بقیه جهان آزاد هستند. مایه خرسندی خواهد بود که برخی از نامزدهای ریاست‌جمهوری در این مورد حرف بزنند.»

اصل خبر از ویکلی استاندارد

ترجمه شده توسط فارس نیوزدرباره نویسنده

نوشته های مرتبط

3 نظر

 1. The president of Carn Dum

  این اینقدر گله گیجه که نمیدونه انتخابات پیش رو انتخابات مجلسه، نه ریاست جمهوری. با همین گیجی و همین سطح اطلاع میخواد انقلاب راه بندازه تو ایران؟ :))
  ضمنا فکر کنم دست پیش گرفته که پس نیوفته. هر روز داره اخبارش میاد که تظاهرات به حق ( عدم تبعیض نژادی ) داخل آمریکا داره شدید تر میشه. ما در آستانه ی سقوطیم؟!
  ———–

  پاسخ
  1. محمودی

   دوستخوبم شما که اینقدر باهوش و ریزبین هستین بایدمتوجه باشی که منظور ایشون از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری،انتخاب ریاست جمهوری آمریکاست
   خیرببینی

   پاسخ
 2. ح ت

  چه راحت از فتنه انگیزی سخن می گوید آیا در دین آنها فتنه بالاتر از قتل معرفی نشده ؟!!!

  پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *