شیوه‌نامه رسمی ارسال مقاله برای باشگاه استراتژیست‌های جوان

بیش از یک سال از افتتاح فاز دوم باشگاه استراتژیست‌های جوان می‌گذرد و در طول این مدت هدف سایت در انتشار تراوشات فکری اندیشه‌جویان استاد حسن عباسی در فضای سایبر و ایجاد یک محفل علمی بر مبنای نظام اندیشه‌ای کلبه کرامت تحقق یافته است؛ انتشار بیش از یکصد مقاله در طول این مدت که همگی به دست اندیشه‌جویان کلبه کرامت نوشته شده‌اند اثباتی بر این مدعاست.

امروز پس از طی این دوران انتظارات از باشگاه و به تبع آن نویسندگان باشگاه افزایش یافته و لازم است تا از این پس مطالب سایت، هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ نگارشی از کیفیت و عمق بالاتری برخوردار شوند؛ در همین راستا باشگاه استراتژیست‌های جوان شیوه‌نامه رسمی مقاله‌نویسی خود را که از این پس معیار پذیرش و بررسی مقالات خوهد بود ارائه می‌کند.

از همه‌ی اندیشه‌جویان گرامی خواهشمندیم تا از این پس در تنظیم مقالات خود برای باشگاه شیوه‌نامه زیر را معیار قرار دهند تا کار در چهارچوب مشخصی پیش برود، البته انتشار این شیوه‌نامه به معنی سخت‌گیری در پذیرش مقالات نخواهد بود و ایرادات جزئی مقالات همانند گذشته توسط باشگاه بررسی و رفع خواهند شد؛ اما مقالاتی که اصول اولیه و کلی ذکر شده در شیوه‌نامه را مثل ترتیب محتوایی و استفاده مناسب از پی‌نوشت‌ها رعایت نکنند و یا بیش از حد غلط املایی و نگارشی داشته باشند پذیرش نخواهند شد و به نویسنده عودت می‌شوند.

لازم به ذکر است که این شیوه‌نامه صرفا برای مقالات، معیار بررسی خواهد بود و در نوشتن یادداشت، رصد استراتژیک، تحلیل فیلم و سریال و بازی و … دست نویسندگان محترم باز است، هر چند برخی نکات این شیوه‌نامه می‌تواند در آن‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شیوه‌نامه رسمی مقاله نویسی باشگاه استراتژیست‌های جوان

6 دیدگاه

 1. سلام، دو تا سوال داشتم
  یکی اینکه چطور نیم فاصله رو میشه درست کرد؟ ( چه کلیدی )
  یکی هم اینکه چطور حالت بالانویس درست میشه؟
  ممنون

  1. سلام علیکم
   1-برای نیم‌فاصله در کیبورد های مختلف دکمه های ترکیبی مختلفی به کار برده می‌شود، اما اگر از کیبورد «Farsi (101) Custom Keyboard» استفاده کنید، برای نیم فاصله باید از کلید های ترکیبی Shift+Space استفاده کنید.
   2-در نرم افزار word دکمه بالانوشت و زیر نوشت در کنار دکمه های بولد و ایتالیک و … وجود دارد.

   1. با سلام و احترام
    1. برای ایجاد نیم‌فاصله توصیه می‌شود از فایل KBDFA که در سایت‌های فارسی وجود دارد استفاده کنید که اشکالاتی همچون: نیم‌فاصله، جایگزینی ی فارسی با عربی، جابجایی حرف پ و ژ را اصلاح کرده‌اند. با نصب این فایل، کلید shift+space نیم‌فاصله را برای شما ایجاد می‌کند.
    2. بدون نصب فایل و نرم‌افزار. می‌توان بدون نصب فایل و برنامه هم این کار را در همه قسمتهای ویندوز از
    جمله نرم‌افزار ورد انجام داد: کلید ترکیبی Ctrl+shift+2 نیم‌فاصله با کد یونیکد 200c یا Zero width no Joiner (ZWNJ) را ایجاد می‌کند. البته در صورت کار نکردن این کلید که بعید است، می‌توان از کلیدهای Ctrl+shift+3 و Ctrl+shift+4 استفاده کرد ولی توصیه نمی‌کنم چون استاندارد فارسی نیست و مشکلاتی را در برنامه‌های واژه‌پرداز دارد.
    اگر سوالی در زمینه کتاب و صفحه‌آرایی ورد و ایندیزاین بود حتما بفرمایید در خدمتم.
    یا علی

دیدگاهی بنویسید