شجره طیبه انقلاب اسلامی

«یکی از خطاهای محاسباتی این است که انسان در چهارچوب عوامل محسوس و صرفاً مادّی محدود بماند؛ یعنی عوامل معنوی را، سنّت‌های الهی را، سنّت‌هایی که خدا از آن‌ها خبر داده است، آن چیزهایی را که با چشم دیده نمی‌شود، ندیده بگیرد؛ این ‌یکی از خطاهای بزرگ محاسباتی است…

آیه‌ی شریفه‌ی قرآن [می‌فرماید]: اَلَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ اللهُ مَثَلاً کَلِمَهً طَیِّبَهٍ کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهً اَصلُها ثابِت وَ فَرعُها فِی السَّماء. تُؤتی اُکُلَها کُلَّ حینٍ بِاِذنِ رَبِّها. کلمه‌ی طیّب، اقدام درست، اقدام پاکیزه، اقدام برای خدا این‌جوری است، که این می‌ماند، در زمین ریشه می‌دواند، مستحکم می‌شود و ثمربخش خواهد بود. نظام جمهوری اسلامی آن کلمه‌ی طیّب است، مثل شجره‌ی طیّبه باقی مانده است، مستحکم‌تر شده است. امروز نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک نظام، به‌عنوان یک حکومت، به‌عنوان یک مجموعه‌ی سیاسی با سی سال قبل از لحاظ استحکام قابل‌مقایسه نیست.»

این متن بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام در شانزدهم تیرماه ۹۳ است.

آری؛ شجره طیبه­‌ای که علیرغم همه کاستی‌ها و ضعف‌های غیرقابل‌انکارش، هر روز بارورتر می­شود. شجره‌ای که عطر میوه‌اش پس از فلسطین، لبنان، سوریه و عراق، این بار از یمن به مشام می­رسد. اما فراموش نکنیم که از پروژه عظیم و مبارک ایجاد تمدن اسلامی، فقط فاز تشکیل “نظام اسلامی” را پشت سر گذاشته‌ایم و هنوز فاز تشکیل “دولت اسلامی” و ” جامعه اسلامی” به معنای واقعی کلمه محقق نشده است. هنوز اقتصادمان ربوی است؛ هنوز سبک زندگی­مان کاملاً اسلامی نشده است؛ هنوز نتوانسته‌ایم عدالت اقتصادی و اجتماعی را اجرا کنیم؛ اما:

 نظامیان آمریکای ام‌الفساد، حتی خواب حضور در مرزهای ایران را هم نمی‌بینند که هیچ، چه رسد به اینکه بخواهند بابت نظامی گیری در ایران حق توحش بگیرند؛ امروز اسرائیلی که تا ۳۶ سال پیش به همراه آمریکا، ایران را تحت نفوذ کامل خود داشت، حتی از پس نوچه‌های ایران هم برنمی­آید و اگر غلطی کند به‌راحتی قادریم تل­آویو و حیفایش را با شهاب۳ و سجیل و قدرF با خاک یکسان کنیم. جیمز ریچارد کارشناس روابط بین‌الملل  فقط یکی از بزرگان غربی است که ایران را قدرت اول منطقه و بازیگر بسیار فعال و تأثیرگذار در سطح جهان می­داند و قدرت و نفوذ ایران را در منطقه،برخلاف ۳۰ سال پیش، بیش از آمریکا می‌داند. امروز ایران ثابت کرده است که برخلاف تئوری فرانسیس فوکویاما که لیبرالیسم را ایدئولوژی مطلق برای پایان تاریخ می‌دانست، دارای ایدئولوژی برای اداره جهان است. به همین جهت است که ریچارد واتسون – استراتژیست بنیاد آمریکایی رَند – در چشم‌اندازی که برای سال ۲۰۳۵ تا ۲۰۵۰ جهان ترسیم می‌کند، ایران را به همراه ترکیه و مکزیک سه ابرقدرت جهان معرفی می‌کند. امروز بنا به نقل منابع غربی، ایران جز ۲۰ کشور اول از لحاظ تولید علم و جز ۳ کشور اول از لحاظ رشد تولید علم است و از معدود کشورهایی است که در علوم هوافضا، نانوتکنولوژی، انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادین، لیزر، میکرو الکتریک و… حرف زیادی برای گفتن دارد.

همه این‌ها در حالی رغم خورده که غرب و در رأس آن آمریکا، برای نابودی جمهوری اسلامی از کوششی فروگذار نکرده‌اند. فقط یک مورد آن، به کارگیری ۱۱ استراتژی، شامل استراتژی چماق و هویج، پلیس خوب پلیس بد، مکانیزم ماشه، شوک و بهت،چیکن استراتژی، قورباغه آب پز، آنفولانزای نیویورکی، دایم پارادایم، هویج سمی، آژاکس۲ و مدآ  در دوره ۹ ساله ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ در قبال ایران جهت پیشبرد اهداف شوم خود است. این در حالی است که آمریکا در از سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۹۰_دوره لنین تا گورباچف_ فقط ۳ استراتژی در قبال شورویِ رقیب عوض کرد. علاوه بر آن تحریم‌های اقتصادی، تحمیل جنگ ۸ ساله به واسطه عراق و حمایت بی‌حدوحصر از آن، سازمان‌دهی دو فتنه ۷۸ و ۸۸ و… فقط جزئی از جنایات غرب و آمریکا علیه ایران هستند. تحریم‌هایی که در کنار بی‌تدبیری دولتمردان سابق و فعلی، بار سنگینی را بر دوش ملت تحمیل کرده است. اما ما علاوه بر اینکه باید به دنبال راه چاره داخلی برای حل مشکلات اقتصادیمان باشیم که این راه به فرموده مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی(به علاوه مبارزه با فساد اقتصادی مسئولین) است، نباید فراموش کنیم آزمون اقتصادی بنی‌اسرائیل بر بنی اسماعیل نیز عرضه خواهد شد؛ زیرا خداوند فرمود: أَحَسِبَ النَّاسُ أَن یُتْرَکُوا أَن یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ(عنکبوت ۲)؛ بنی‌اسرائیل سربلند نبودند چرا که به موسی اعتراض کردند:  لَن نَّصْبِرَ عَلَىَ طَعَامٍ وَاحِدٍ(بقره ۶۱)

اما ما ثابت کرده‌ایم که می‌خواهیم و می‌توانیم؛ آیه وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرین(۱۵۵ بقره) دلمان را قرص می‌کند؛ با وجود زیادی دشمن در مقابله با ما، باور داریم که: کَم مِن فِئَهٍ قَلیلَهٍ غَلَبَت فِئَهً کَثیرَهً بِإِذنِ اللَّهِ(۱۴۹ بقره)

می‌خواهند ریشه شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران را بزنند ولی باید بدانند که مصداق آیه زیرند:

یُریدُونَ أَنْ یُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ یَأْبَی اللَّهُ إِلاَّ أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ

می‌خواهند نور خدا را با سخنان خویش خاموش کنند ، ولی خداوند نمی‌گذارد ، تا نور خود را کامل کند ، هرچند کافران را خوش نیاید/۳۲ توبه

نوشته آقای امید رامز

دیدگاهی بنویسید