راه‌اندازی کمپین حذف تبلیغات بانک‌ها از رسانه ملی

پس از مدت‌ها مبارزه علنی استاد حسن عباسی با بانک‌ها و نظام سرمایه‌داری لیبرالی در اقتصاد که چنگال خود را در ریه‌های جمهوری اسلامی فروکرده و اجازه کوچک ترین تحرکی را ضد خود نمی‌دهد، بالاخره جنبش مبارزه با دشمنان خدا در زمین سربازانی یافته که اندک اندک دایره مبارزه با ربا را گسترش دهند. اگرچه هنوز هم اکثریت جامعه عوام و خواص از مردم عادی تا حوزویان و دانشگاهیان و روشنفکران در خواب غفلت به سر می‌برند، اما باید به همه کسانی که به انحاء مختلف به این سیستم کمک می‌کنند گفت که پایان آن به حول و قوه الهی نزدیک است… .

سنگر اول، رسانه ملی است که باید از لوث وجود تبیلغات بانک‌ها در مرحله اول و سپس از وجود تبلیغات طمع‌محور و طمع‌زا پاک شود؛ در این راستا جنبش ممانعت از جنگ با خدا با همکاری برنامه سمت خدا در حرکتی ارزشمند کمپین حذف تبلیغات بانک‌ها از رسانه ملی را ایجاد کرده‌اند.

باشگاه استراتژیست‌های جوان ضمن اعلام حمایت قاطع از این حرکت انقلابی از همه مومنین دعوت می‌نماید تا علاوه بر امضاء طومار و پیوستن به این کمپین از هر طریقی که می توانند برای گسترش این حرکت اقدام نمایند، باشد که این غده سرطانی از رسانه ملی کشور ولی‌عصر(عج) حذف شود.

[button color=”red” size=”big” link=”http://hemayat.reba.ir” target=”blank” ]کمپین حذف تبلیغات بانک‌ها از رسانه ملی[/button]

بسم الله الرحمن الرحیم

کمپین حمایت از خدا در جبهه‌ی جنگ علیه خدا

میدان جنگ نیمه‌سخت اقتصادی بین دو جبهه‌ی حق و باطل، عجین با تاریخ انسانیت است. آن‌جایی که معیشت و تأمین معاش، میدان زورآزمایی است، سخت‌ترین امتحان‌های الهی شکل می‌گیرد؛ آن‌جایی که صداقت انسان در اعتماد و توکل بر خدا به معنای واقعی کلمه سنجیده می‌شود. جهان امروز، جهان جنگ اقتصادی است. شیطان در این مبارزه‌ی تاریخی با بسط «پول» به مثابه خون در رگ‌های جامعه، و تأسیس قبله‌گاه بانک و مَطاف بورس، انسان را به برده‌گی خود برده است. امروزه قدم به قدم معیشت مردم با پول گره خورده است. فرهنگ، وام‌دار پول است، سیاست، وام‌دار پول است، آموزش، وام‌دار پول است، تربیت، وام‌دار پول است، هر چیزی وام‌دار پول است. پول، هرگز نمی‌خوابد! پول، خداست! اگر اراده کند، می‌شود، و اگر نخواهد هرگز!

پول برادر کوچک رباست؛ و «ربا» ذات بانک است. بیش از هفت قرن نیست که ربا، برج و باروی بانک را پناه‌گاه خود کرده است تا در تار و پود زندگی مردم بخزد و با وام‌دار کردن همه‌چیز، بندگی شیطان را تسرّی دهد. ربای فردی، در قالب بانک، به ربای جمعی و سیستماتیک تبدیل شده است. بانک قبله‌گاه مردم گردیده و سجده بر آن واجب است! بدهی بر روی بدهی؛ بیش از ۵۰ هزار میلیارد دلار بدهی جهان نتیجه‌ی چنین ساز و کاری است. توسعه‌یافتگی امروز، مساوق با بدهکاری و وام‌داری شده است. توسعه‌یافتگی امروز، عجین با ربا شده است. و این «طمع» است که از درون، انسان را برده‌ی این بت مدرن کرده است.

«طمع»، موتور محرک نفس انسان برای توسعه‌ی دنیوی و تک‌بعدی در مال و معاش اوست. طمع، ربا را بسط می‌دهد و ربا، طمع را. اگر طمع از درون، انسان را به حرص فرانخواند، شیطان با ابزار ربا از بیرون هیچ نمی‌تواند بکند. ربا جنگ با خداست. در جنگ با خدا، طمع و ربا ابزار شیطان برای آلوده کردن سفره‌ها و لقمه‌های مردم به حرام است. و از آن بدتر، تبلیغ طمع و رباست. و باز هم از آن بدتر، کار فرهنگی انجام دادن در جمهوری اسلامی با تبلیغ طمع و رباست! این، تضادی ساخت‌یافته در ساز و کار نظام فرهنگی و رسانه‌ای ایران شده است.

******

«کمپین حمایت از خدا در جبهه‌ی جنگ با خدا» جنبشی اجتماعی است که انزجار و دشمنی خود را با نظام اقتصاد لیبرالیِ پول‌محور اعلام می‌کند و مؤمنین را بر اتحاد و اقدام علیه چنین نظامی فرامی‌خواند. انقلاب اسلامی، «لیبرالیسم سیاسی» را می‌شناسد و در سه دهه عمر خود توانسته تا حد زیادی آن را پیشانی‌سفید کند. تشت بی‌آبرویی «لیبرالیسم فرهنگی» نیز بر زمین فرو افتاده و تا حد زیادی مرز آن با انقلاب اسلامی روشن شده است. اما آن‌چه از شقوق لیبرالیسم در نسوج جامعه رسوخ کرده و هم‌چنان چموشی می‌کند و چونان درنده‌ای گرگ‌صفت، جان‌های انسان‌ها و ایمان ایشان را می‌درد، «لیبرالیسم اقتصادی و مالی» است.

جنبش مردمی حمایت از خدا در جبهه‌ی جنگ علیه خدا، با امام زمان(عج) و زعمای بر حق او امام خامنه‌ای و خمینی کبیر(ره)، عهد بسته است که با بلای فراگیر امروز جهان در لیبرالیسم اقتصادی و مالی، با تمام مکاتب آن از کلاسیک تا نئوکلاسیک، از کینزی‌ها تا نئوکینزی‌ها تا فریدمنی‌ها مبارزه کند و در این زمینه تمام همّ و تلاش خود را به کار گیرد. اعضای این کمپین اعلام می‌دارند تبلیغ ربا و طمع، مانع تعمیق انقلاب اسلامی شده و «ایمان‌زدا» است. در این راستا، عموم مردم را به تقوای الهی دعوت کرده و ایشان را به «روزه‌داری مالی» توصیه می‌کند. صدقه، زکات، خمس، قرض‌الحسنه، و انفاق، از جمله ابزارهای مالی اسلام در چهارچوب اقتصاد اسلامی هستند که احیای آنها بین مردم فریضه است.

این جنبش، استادان دانشگاه و نخبگان فکری را به نظریه‌پردازی در این زمینه فرامی‌خواند و امر امام خامنه‌ای به نخبگان حوزوی در شهریور ماه ۱۳۹۲ در دیدار با اعضای خبرگان رهبری را یادآور می‌شود که کرسی‌های نظریه‌پردازی برای بانکداری بدون ربا را جدی بگیرند. درست در شرایطی که اقتصاد جهان فروپاشیده، اقتصاددانان مطرح و آزاده در جهان، از این سیستم اقتصادی و مالی برگشته و اعلام انزجار کرده‌اند؛ و جنبش «توابین اقتصاد» را به راه انداخته‌اند. در این اوضاع پر هیاهو، سکوت قاطبه‌ی نخبگان اقتصادی در ایران، حیرت و تأسف انسان‌های آزاده را برمی‌انگیزد. این، اثبات شده است که امروزه «اقتصاد» نیست که سقوط کرده، بلکه این «علم اقتصاد» است که سقوط کرده است. این کمپین، محلی است برای اعلام انزجار از علم اقتصاد لیبرال، و در این راستا، استادان و دانشجویان اقتصاد را به توبه و بازگشت از این علم توصیه می‌کند.

اعضای این جنبش در چهارچوب امر به معروف و نهی از منکر، مدیران جامعه را به تقوای الهی توصیه کرده و تبرّی ایشان از این ساختار بیمار اقتصادی را طلب می‌کند. فرض این جنبش بر متدین بودن و معتقد بودن مدیران محترم نظام به ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی است. بر همین اساس، از هرگونه تلاش ایشان برای زدودن ربا، و بساط طماعی شیاطین، و بسط و تعمیق اقتصاد اسلامی حمایت می‌کند. این کمپین، خواستار قطع تمام تبلیغات بانکی و غیربانکی (نظیر تبلیغات سخیف چهارشنبه پولی و …) که مروج طمع و پول‌محوری در زندگی مردم هستند، است. امروزه فرهنگ مردم توسط شرکت‌های بازرگانی خصوصی و دولتی شکل می‌گیرد نه توسط نظام آموزش و پرورش رسمی یا حتی غیررسمی. هم‌چنین اعضای این کمپین، تلاش مدیران برای ترویج کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌‎پردازی در این زمینه را تاکنون ناچیز دانسته و از شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، و مدیریت حوزه‌های علمیه مطالبه می‌کند. اعضای این جنبش، همه‌ی مدیران سازمان‌ها و بنگاه‌های خصوصی و دولتی را به بهره‌گیری از هر میزان دانش تولید شده در چهارچوب اقتصاد اسلامی توصیه می‌کند، و هر گونه اهمال در این امر را بازی در زمین دشمن دانسته و مقوم حرکت شیطان در اغوای انسان‌ها.

*****

ای مؤمنان الهی به یاری دین خدا بیایید و از قیل و قال‌های شیاطین انسی و جنی نترسید: «یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ اصْبِرِواْ وَ صَابِرُواْ وَ رَابِطُواْ وَ اتَّقُواْ اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ(آل عمران، ۲۰۰)». جنگ امروز، جنگ اقتصادی است؛ جنگ معاش است. تروریسم، در گسترده‌ترین شکل ممکن، در قالب تروریسم اقتصادی و تروریسم مالی ظهور پیدا کرده است. شیطان، تمام‌قد در جنگ علیه خدا به میدان آمده و کجایند مردان الهی که بر عهد و میثاق الهی خود مسئول بوده و وعده‌ی الهی را تصدیق کنند و از درندگی شیاطین نترسند که «الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُواْ لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَ قَالُواْ حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ(آل عمران، ۱۷۳)» و با گام‌های استوار خود، پیکر پوسیده‌ی لیبرالیسم اقتصادی و مالی را لگدمال کنند که «یا أَیّها الَّذِینَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ قُولُواْ قَوْلًا سَدِیدًا(الاحزاب، ۷۰)».

و السلام علی من اتّبع الهدی

اعضای کمپین حمایت از خدا در جبهه‌ی جنگ علیه خدا

یادداشت حجت الاسلام ماندگاری

همیشه امر به معروف این نیست که حتما آن معروف یکی از احکام مستقیم دین اسلام باشد ، بلکه اگر اقامه آن معروف واسطه احیای سایراحکام و آموزه‌های دین نیز گردد مطلوب است. حجم بالای آگهی‌های تلویزیونی در سالهای اخیر و خصوصا در حوزه کودک که مخالف صریح آیین‌نامه‌های سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی است نگرانی همگان را برای صیانت از ذهن و روح کودکان معصوم برانگیخته است. بر همین مبنا و بر اساس اصل دینی حمایت از مظلوم ( که در این موضوع احساس ما این است که کودکان مظلوم واقع شده‌اند ) پیشنهاد بنده این است که با فراخوان حمایت مردمی ، به صورت قاطعانه از مسئولین محترم و انقلابی و متدین صدا و سیما بخواهیم که بنا بر یک خواست عمومی و مطالبه یک حق قانونی ، نسبت به قطع این آگهی‌ها طبق آیین نامه سازمان که پخش این آگهی‌ها را قبل ، بعد و حین برنامه های کودک ممنوع می‌داند ، اقدام نمایند . پیشنهاد دیگر بنده اختصاص یک برنامه از مجموعه برنامه مناظره شبکه یک که عصرهای جمعه پخش می‌شود در ماه اسفند ۱۳۹۲به موضوع آگهی‌های بازرگانی درتلویزیون است و در این برنامه حتما کارشناسان فرهنگی تلویزیون (نه کارشناسان مالی) که مجوز پخش این نوع آگهی‌ها را صادر کرده‌اند در برنامه حضور یابند و دفاعیات و مستندات خود را برای این تخلف محرز آیین‌نامه‌ای که آسیب‌رسان به روح و جسم و نهاد خانواده کودکان معصوم است اعلام نمایند .

 

لوگوهای کمپین


8 دیدگاه

  1. سلام ما مبارزه با بانک و اقتصاد لیبرالی رو داشتیم تو دانشگاه پیش میبردیم که راه مارو سد کردند که البته این دستور حضرت آقا درمورد اقتصاد مقاومتی پشتوانه خوبی برای ما بود یه چیز دیگه میگم شاید از تعجب شاخ دربیارید این کارو هم در مسجد محله مون به صورت پوستر شروع کردیمکه با اعتراض ( هیات امنای ) مسجد مواجه شدیم یعنی میخواستم شاخ دربیارم اما بازهم داریم با هزار درد سر کار رو پیش میبریم . من هستم تا آخرین قطره خون و امام حسین فرمود در روز عاشورا که شکم ها از مال حرام پر گشته است پس اولین امضا رو خودم میزنم ( ما هستیم)

  2. تشکر از تلاشی که انجام دادید. متن کمپین خوب بود. محتوا و لوگوی کمپین را پرینت گرفتم و در بین افراد صاحب نظر و دوستان منتشر کردم. ان شاءالله کم کم این زمینه سازی ها به ثمر بنشیند.

  3. «فان لم تفعلوا فاذنوا بحرب من الله و رسوله و ان تبتم فلکم رؤس اموالکم لاتظلمون و لاتظلمون» (۳۲)
    «اگر دست از رباخواری نکشید، بدانید که با خدا و رسول او به جنگ برخاسته اید و اگر توبه کنید، اصل سرمایه از آن شماست. در این صورت نه ستم کرده اید و نه ستم شده اید.»
    امام صادق ع: یک درهم ربا نزد خداوند از هفتاد بار زنا کردن با محارم در کعبه سنگین‌‌تر است.
    فرض کنیم خبر میرسد در فلان جا مکانی هست که گروهی از مردم هرروز در آن مکان به زنا می‌پردازند و گروه دیگر به جنگ با خدا و رسولش میروند ….خب در اینصورت مردم از رهبر حکومت اسلامی‌بعنوان ملجا و پناه مردم انتظار دارند ایشان علی وار ورود کند و شدیدترین برخورد را با متولیان آن مکان صورت دهد و همچون علی، ذولفقار از نیام برکشد و بدون کوچکترین مصلحت اندیشی تا پای جان و حتی شهادت انتظارات امت را پاسخ دهد…لذا پرسش من از آقای دکتر عباسی این است حال که بانکها ربای سازمان یافته (=زنای سازمان یافته) و جنگ با خدا را همه روزه آشکارا رقم میزنند و امت بی پناه و درمانده را به گمراهی میکشانند وظیفه محافظت از امت به عهده چه کسی است؟!

دیدگاهی بنویسید